Tuntuu, että nainen ei yksy elämääni edes vahingossa. Olen yrittänyt kovin löytää elämääni naista. Tieteiselokuvissa yksinäiset miehet valmistavat naisen itse, mutta se ei todellisuudessa onnistu.
Pitää luoda itselleen nainen
Harmitö
10126
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Olisipa elämä kuin tieteiselokuvissa. Minäkin tekisin itselleni täydellisen miehen.
Naisilla on varaa uneksia täydellisestä miehestä. Miehelle kelpaisi ATN:kin.
Eksyvä ei löydä
Kalevalassa oli Seppo Ilmarinen. Hän ei ollut mikään AT-mies vaan taisi olla yhteisössään aika arvostettu henkilö, eräänlainen suurmies jopa. Mutta hänen vaimonsa kuoli. Sitten Ilmarinen teki uuden vaimon metallista. Jos muistan oikein, niin ei hän ollut sen kanssa onnellinen.
Voisin mäkin väsätä itselleni miehen..Vaikka sellasen Saksikäsi-Edwardin, mutta mieluummin oikeilla käsillä. Ehkä ennen kuin kuolen, ehtisin kädetkin tekemään..
Ajatuksena olisi hieno juttu tehdä oma mies. Voisin vaikuttaa ulkomuotoon ja ennen kaikkea sisältöön. Saisin sellaisen kun haluaisin, ehkä.
Varmempaa hakea ihan konkreettista mies seuraa. Nojata faktoihin ja elää todellisuudessa.
Onko tää AP:lle? Hän kirjoitti naisesta. Tietysti jos pidät miehistä.
Kyllä kai tiedemiehet voivat tehdä nykyisin "naisen" tai "miehen", mutta mites saatais puhallettua niihin henki ja elämä. Eli ei onnistu!
http://www.youtube.com/watch?v=yqOV8hrDQ-0