Pitäisi löytää juhlamekko kokoa XS mielellään netistä.
Olen koittanut katsella, mutta tuntuu ettei tuota kokoa myydä tai jos myydään niin mität ovat silti liian isot. Olen 165/42 ja mitat ovat 72/60/82.
Ainoat mitä onnistuin löytämään olivat olkaimettomia ja sellaista en tahdo, kun eivät ne tälläisella laudalla päällä pysy.
osaisiko joku auttaa?
Mistä juhlamekko?
20
2772
Vastaukset
- mekkometsästäjä
Tälläisestä osoitteesta www.harajuku.fi saa mekkoja ja muutakin tilaustyönä omilla mitoilla Jos et ole vielä kyseistä sivua löytänyt.
- Mekot talveksi
Kannattaa katsoa Nellystä.
http://www.tavaratalot.com/2011/11/nellycom.html- lautaliisa
Loppupeleissä tilasinkin sitten nellystä ihanan xs kokoisen mekon. Oli tosin harmikseni liian iso. Onneksi yksi ompelutaitoinen tuttavani onnistui pienentämään mekkoa.
- rwerwer
Oikea vastaus on: Karen Millen. Löydät netistä tai Helsingistä heidän omasta liikkeestään sekä Stockalta. Suomeen ei aina tuoda pieniä kokoja, mutta sieltä saa todella pieniä.
Itse oln 157 ja 46 kiloa ja menen KM-kokoon US 6 / 36 (Suomessa itselleni käyvät koot 32-34). Veikkaisin, että UK 6 / 34 olisi sinulle aika sopiva. - asosille mars
Asos.com.
- pöhmö
Ainakin aikaisemmin Ril's:lla on ollut pieniä mekkoja, alkaen koosta 32. Ovat ehkä vähän kalliita mutta tosi nättejä.
- minikameleontti
Teetin juhlamekon mitoilla, suosittelen.
- larmastus
Your face tekee kanssa pieniä kokoja. Minikameleontti, missä teetit
- minikameleontti
larmastus kirjoitti:
Your face tekee kanssa pieniä kokoja. Minikameleontti, missä teetit
www.uniikkipuku.com oli firma, toimi ihan jees
- larmastus
minikameleontti kirjoitti:
www.uniikkipuku.com oli firma, toimi ihan jees
thanks
Nelly.com, löytyy tosi kivoja ja hienoja juhlamekkoja, kokoja löytyy myös pieniä mutta mekot saattavat olla pitkiä koska ne ovat pitkien päälle tehtyjä. Mutta ainahan voi lyhentää :-) Myös modtexista löytyy tosi kivoja mekkoja ja pieniä kokoja :-)
- ticisnas
Oletko katsonut Osta netistä.com sivulta?
http://www.xn--ostanetist-z5a.com - :))
http://www.huuto.net/kohteet/kaunis-sininen-juhlamekko-postikulut-samaan-hintaan/222656256
Tuossa myyn halvalla kokoa 34 vaikka itse olen 36 silti mahtuu hyvin paitsi rintojen kohdalta :P - Kaisu86
Pieniä kokoja löytyy myös täältä www.fiesta.fi , ite tilasin keväällä ja istui päälle tosi hyvin :o) jollei oo varastossa suoraan niin kannattaa kysyä kauanko tilaamisessa kestää. Mekot on kyllä kauniita eikä niin kovin kalliitakaan jos vertaa moneen muuhun laadukkaaseen kauppaan...?!?
- tuolta löytyy
nettikaupasta: http://www.jenjenhouse.com/fi/ saa todella kauniita mekkoja räätälöitynä! Mutta lisämaksua tulee n.15 €
- ...
www.vaatetukku.fi
- RockNympho
www.pienellenaiselle.fi
- asdsag
Prom Dresses Prom Dresses www.millybride.co.uk offer 2013 Wedding Dresses, Bridesmaid
Dresses, Evening Dresses ,2013
Prom Dresses ,Flower Girl Dresses And Mother Of The Bridal Dresses. www.millybride.co.uk
girl's 2013 spring wedding dresses at www.millybride.co.uk offer 2013 Wedding Dresses,
Bridesmaid Dresses, Evening Dresses,2013 Prom Dresses ,Flower Girl Dresses And Mother Of
The Bridal Dresses. www.millybride.co.uk Prom Dresses Prom Dresses - lisa3601
http://www.allure-lingerie.com/?Gown-Long-Dress/pro-c634.html
muoti mekko,alle 10 dollaria - kuutonen1
Sellanen verkkokauppa kuin http;//www.myday.fi tekee juhla- ja hääpukuja mittatilauksena. Siis vaikka miten pieneen kokonaan. Malleja on satoja. Testattu on ja toimii.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271964
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001700Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy561336Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?731285Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M311028Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47926Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm51923Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet44882- 108840
Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37830