Joka ei siis ole pelkkää seksiä, eikä se ole siinä pääasia. Tällaisia elokuvia on tosi harvassa. Joku söpö romantiikkaelokuva kokonaan ilman seksiä oisi tosi kiva :)
Suositelkaa hei jotain romanttista elokuvaa
Etsiskelen..
10114
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
ziselin kaljapullovideo ois hyvä
Mitä kaikkee mä oonkaan missannut.... :(
Eikö Jane Austenit. ole juuri semmoisia, vanhanaikaisen ihanteellisia ja puhtaan romanttisia? Ihana elokuva (sarja) on myös "Kotiopettajattaren romaani" (miespääosassa nuori ja ihana Timothy Dalton) kirjana on aivan erityisen ihana. Luin sen tyttösenä monta monituista kertaa. Aina yhtä liikuttavan romanttinen. Sopii meille jotka olemme lopen kyllästyneitä irstauteen ja seksillä mässäilyyn.
lampunvarjostimet päässä kirmailevat puutarhassa. Sitä sanotaan kylläkin komediaksi !1!!111
Jos elokuviin olet menossa niin: Midnight in Paris.
Kertoo romanttisesta miehestä ja vähemmän romanttisesta naisesta, jotka matkaavat Pariisiin. Keskiyöllä mies hyppää autoon, joka vie hänet 20-luvun Pariisiin, jossa tapaa sen ajan kirjailijoita ja taiteilijoita Picassosta Man Rayhin,
Bunuelista Hemingwayhin.
Elokuvassa käsitellään juuri tuota romanttisuuden merkitystä elämässä :)
http://www.youtube.com/watch?v=atLg2wQQxvU
Kim Ki-duk: the Isle (saari)
http://www.leffatykki.com/elokuva/isle-the-saari
Tässä minun lemppari..
http://www.imdb.com/title/tt0065782/
Romeo ja Julia.
Kaunotar ja hirviö. ]:-)
Vauva.fi Keskustelupalsta nimeltä sexi.