Tästä Ameriikkaan uus resitentti

5

78

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tuskimpa pitkälle pötkii pelkillä tyhjillä puheilla.

      • herttainenhertta

        Äläpä sano. G.W. Bush ei paljon retoriikaltaan, mielipiteiltään tai politiikaltaan eronnut Bachmannista, ja amerikkalaiset valitsivat hänet kaksi kertaa presidentiksi (tosin ensimmäisen kerran tarkalleen ottaen Gore sai enemmän ääniä).

        Yhdysvalloissa on sellainen tilanne, että liberaalit ovat pettyneitä Obaman politiikkaan, joka ei heistä ole tarpeeksi progressiivista. On hyvin mahdollista, että nämä äänestäjät päättävät antaa äänensä mieluummin kolmannelle ehdokkaalle, jolloin voittajaksi nousee se, kuka sitten tuleekin olemaan republikaanien ehdokas. Ja kaikki heistä edustavat kristillistä oikeistoa.

        Kaksi maltillisinta ehdokasehdokasta ovat yllättäen molemmat mormoneja Huntsman ja Romney. Kaikki muut ovat kreationisteja ja pahimman luokan hihhuleita.


    • Tuskin, mutta kyllä toi vähän ajatuksen tasolla hirvittää, nimittäin jos toi porukka pääsee valtaan, niin heillä on sen jälkeen hyvät työkalut toteuttaa esim. raamatun uhkakuvia vaikka nyt maailmanlopun osalta. Mutta eipä kai sentään jenkitkään ihan niin mielenvikaisia ole, että nostais ton porukan korkeimpaan valtaan, toivottavasti:)

      • O'ou

    • Noh. Riskin mahdollisuus on toki olemassa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      414
      1206
    2. Rakastan sinua

      Anteeksi että epäilin sinua.. ❤️
      Ikävä
      64
      1106
    3. Mitähän meinaat

      Vai meinaatko mitään kohtaamisen suhteen?
      Ikävä
      61
      842
    4. Oletko hyljännyt minut mies?

      Toivottavasti et. 🥺🥺🥺🥺🥺
      Ikävä
      61
      795
    5. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      100
      703
    6. Hotellille löytyi ostaja....

      Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,
      Kuhmo
      16
      702
    7. Sinä. Just sinä.

      Palataan ajassa taaksepäin vuosi tai kaksi. Mitä tekisit toisin jos voisit?
      Ikävä
      72
      684
    8. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      49
      661
    9. Jippii ! Zoon konkurssia tutkitaan .

      Vihdoinkin jotakin tietoa.
      Ähtäri
      26
      653
    10. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      60
      645
    Aihe