Eliittisakki keskittyy johonkin uranluomiseen ja muuhun turhanpäiväisyyksiin kun samaan aikaan roskasakki lisääntyy. Rosaksakki opettaa jälkeläisilleen roskassakin tavat ja näin Eurooppa uppoaa. Köyhyys ei johdu siitä, että eliittisakki on ahneita vaan siitä, että köyhät lisääntyvät ja perivät jälkeläisilleen köyhyyden.
Miksi Eurooppa uppoaa?
....................
16146
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Ehdotuksia?
Roskasakin sterilointi??
Eliittisakin pakkonaittaminen??
Muslimit valtaavat hiljalleen koko euroopan. Muslimiperheissä syntyy paljon lapsia verrattuna muuhun väestöön ja heitä muuttaa lähi-idästä yhä enemmän eri maihin, myös Suomeen. Suuriin kaupunkeihin tulee nousemaan moskeijoita ja rukoustorneja sekä tavallisten koulujen rinnalle tulee islaminuskoisten omia uskonnolisia kouluja.
Muslimeillakin tosin on jo onneksi kaksikin tosi pahaa vihollista! Tämä Al qaidan tappolistoilla oleva apostoli Zakari egyptistä, joka saanut kuukaudessa noin tuhat muslimia käännytettyä kristinuskoon: http://www.irr-tv.fi/images/stories/downloads/pdf/itaportti2010joulu.pdf sivulla 14-19
Sitten myöskin vielä tämäkin saitti: http://www.investigateislam.com/english/
Minä mietin että me sen lisäksi vielä tarvittaisi joku toinenkin pilapiirtäjä tai muu vastaava provosoija joka kuitenkin saisi edes jälleen kerran huutamaan nuo paskiaiset tällaisia jonnekkin kaupungin keskustaan: http://www.youtube.com/watch?v=UufTBjgEE5Q&list=FLMw5aBP7nsAoz3o86Po8GDA&index=2&feature=plpp Saataisi sitä paremmin ihmiset heräämään tähän uhkaan sekä samalla siinä muutenkin mahdollisesti huutamaan vastaavaa heistäkin!
Itse ainakin jo odottelen sitä päivää että jo miljoonat länsimaisetkin alkaisivat nousta kunnolla kapinaan Islamia vastaan.
Toki tiedän.
Roskasakki on ongelma. Täällä ei vielä kovin suuri mutta Englannissa ja Ranskassa paljon isompi. Täällä on selvitty 1500-luvusta asti jolloin Ruotsin kuningas karkotti mustalaiset Suomeen.
Oikea syy on lähempänä tuota "eliittisakki on ahneita" lisättynä "poliitikot ovat tyhmiä kuin vasemman jalan saapas" mutta enpä taida kertoa koska sillä tiedolla kasvatan omaisuuteni ainakin kaksinkertaiseksi. :-)
Tuskin pitää paikkaansa Suomessa, täällä roskasakki notkuu netissä ja voihkii naisenpuutetta, ei pääse lisääntymään...
YTM:t sitä pahinta roskasakkia ovat. Pelkkää pintaliitoa naisesta toiseen. ATM:t ovat keskimäärin paljon asiallisempaa ja fiksumpaa porukkaa.
Kumpaaan mahdat itse kuulua? Mitään huikeaa uraa et ainakaan taida tehdä (vink vink)?
Eurooppa ja koko maailma uppoaa siksi, että globaali talousjärjestelmä on rakennettu rajallisten resurssien ja väestön planeetalla loogisesti täysin mahdottomalle ajatukselle aina ja ikuisesti jatkuvasta talouskasvusta.
Turha siitä on syyttää uranluojia tai roskasakkia: kyllä suurimmassa vastuussa ovat puolueet, suurpääoma ja yritysmaailma, jotka kaikki lausuvat yhteen ääneen talouskasvu-uskonnon epistolaa.
Sinä itse olet tullut höplästä vedetyksi. Ei ne mitään realikasvua välttämättä tarvitse vaan numeraalista kasvua.
Ikään kuin tilannetta auttaisi ongelmien alkaessa yhtään, että kasvusta iso osa on odotusarvoja ym. ilmaa?
Täysin samaa mieltä. Kaikki ei vaan voi kasvaa koko ajan, resurssit eivät riitä. Johan sen nyt huomaa, ettei ruokaa pystytä tuottamaan tarpeeksi kaikille, ja juomakelpoinen vesikin alkaa kohta olla kortilla (ei ehkä Suomesta tosin).
Uuden ajan trokarit eivät kuljetakaan viinaa ja savukkeita, vaan puhdasta vettä, jonka hinta nousee sellaisiin svääreihin, että vain varakkaat voivat juoda. Korttinsa oikein pelaavat suomalaiset nousevat maailman rikkaimmiksi ihmisiksi. (Joo, anteeksi, nyt aloin mennä jo hieman jonkinlaisen katastrofileffan puolelle :D)
Mutta, kapitalismi on sieltä jostain ja syvältä, se ei vain toimi. Ehkä yksi vaihtoehto voisi olla palaaminen tietynlaiseen vaihtotalouteen, jossa ihmiset eläisivät taas lähempänä luontoa, kasvattaisivat itse mitä pystyvät ja vaihtaisivat loput muualta. Olisi pakko luopuo autoista ja muista moottoriajoneuvoista, koska polttoaineet loppuvat. Niin no, tällaista olen joskus ajatellut, kun olen miettinyt mihin kaikki on menossa. Tosin tuskin tässä lähiaikoina tulee tapahtumaan yhtään mitään, ehkä ei koko miun elinaikana. Olisi tosin kiinnostava tietää, miten kaikki kehittyy.
Ei vaan kasvusta suuri osa on joka tapauksessa meidän raha/pankki/finanssipolitiikka oloissamme joka tapauksessa inflaatiota eli numeropöhöä. Näin se menee meidän katteettoman veklkarahan oloissamme. Luuserieita ovat ne jotka inflaatiosta takkiinsa ottavat, eli ne joiden asema tavarantuotannossa tai muuten on sen verran heikko että he eivät pysty kirjoittamaan kohonneita hintoja muiden maksettavaksi eivätkä kiristrämään itselleen vastaavasti lisää tuloja jos palkansaajina ovat.
Realikasvu on sitten oma lukunsa ja sitäkin tässä voi esiintyä, mutta tämä realikasvu voi olla vaikka negatiivistakin. Tärkeintä tämän realikasvun osalta on se mitä se on. Sehän voisi ainakin periaatteessa olla myös kasvua kestävällä pohjalla ja parempaan suuntaan luonnonvarojen käyttöä ja ympäristön kuormitusta ajatellen.
En halua vittuilla mutta tämä on se pointti jota tarkoitan, ja olen vakuuttunut siitä että olen tässä asiassa perillä siitä missä mennään.
Talouskasvu-utopia on nimenomaan tämän roskasakin keksintö.
Katsokaa nyt vaikka suomalaisia poliitikoita kuinka ruman näköisiä ne on. Juuri nämä poliitkot pitävät yllä tätä mantraa kuinka "talouskasvu" hoitaa kaikki ongelmat. Puolueet, suurpääoma ja yritysmaailma on tätä roskasakkia.
Älä mene halpaan.
Valkoinen rotu on jo tuhottu, eikä suurinosa ihmisistä edes tajua sitä.
Kiitos kulttuuri-marxilaisuuden.
Ainoa todellinen politiikka ihmisen elämässä on pil.lupolitiikka - jotkut miehet saa ja jotkut ei. Tästä syntyy epätasa-arvo ja vääryys maailmaan.
Naiset eivät anna tai antavat vain pelimiehille. Näin ollen muut joutuvat keskittymään muihin asioihin, kuten rahaan ja valtaan. Seurauksena kukaan ei saa kunnon parisuhdetta ja kaikki ovat onnettomia. Siksi Eurooppa uppoaa.