Olen lukenut täällä naisista jotka valittavat etteivät kelpaa, koska ovat liian isoja, siis ylipainoisia. Minulla on tällainen ongelma, vai onko tämä vaan ongelma miehille,tarina menee näin. Olen normaalivartaloinen, ihan kivan näköinen ja saan helposti mies seuraa, jos vaan haluan. Kun aloitan seurustelun, tämä "ongelma" astuu esiin. Olen niin pieni "sieltä", että on hankalaa olla miehen kanssa ilman kipua. Olen huomannut että jos mies hellii ja hyväilee tarpeeksi kauan, se onnistuu, mutta harva mies jaksaa paneutua asiaan. Mikä kiire teillä miehillä on mennä suoraan asiaan? Pitkät hyväilyt ja koskettelut tuottavat molemmille mielihyvää ja sellaisen jälkeen minäkin nautin itse aktista. Ei minulla ole paljon miehiä ollut ja taas yksin, koska kumppani ei jaksa omien sanojensa mukaan "valmistella minua". Kertokaa mielipiteitä asiasta, kiitos:)
Taas sinkkuna:(((
Sinkkusaara43
8114
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Eikö ole omalla vastuullasi kiihottua niin paljon että mies voi tulla sisään? Tuo mitä nyt teet on vähän kuin mies syyttäisi erektio-ongelmistaan naisia?
Eikö se ole yhteispeliä, kiihottaa molemmat toisiaan, vai pelkkä vilkas mielikuvitusko sen asian ajaa?
Liukuvoiteet on keksitty...
Ei pelkät liukuvoiteet "avaa" paikkoja.
Mä olen kerran harrastanut seksiä naisen kanssa, joka oli touhun alussa niin tiukka, että muna tuntui vielä seuraavana päivänä vähän kipeältä. Sen paikat avautuivat kyllä kun oli jonkin aikaa touhuttu, mutta alku oli siis hankalaa vaikka mulla ei ole paksu. Jos olisin arvannut, että lisälämmittely on tarpeen, niin olisin jatkanut, mutta nainen itse työnsi pimppiään kalua vasten että ymmärsin asian niin, että nyt olisi aika pistää sisään. Sitten ajattelin, että näin tiukka se sitten vaan on, ja annoin mennä. Vähän oli heikkoa kommunikointia siis myös naisen taholta.
Kyllä olen kertonut avoimesti ennen aktia miten asiat ovat ja olen myös itse aktiivinen kiihottamaan toista, en vaan odota että mies hoitaa hommat.
Ota pienikaluinen mies? :D
Vai eikö ne kiinnosta?
Yhtenä miehenä sanoisin että itse koen suorastaan "kunniatehtäväksi" valmistella nainen yhdyntään. Sitä paitsi nautin suunnattomasti esileikeistä ennen kaikkea antavana osapuolena, kuitenkin sillä tavoin että on hyvä että nainen hellii eikä pelkäästää "odota palvelua".
Minullakin on nimittäin ongelma ja se voi liittyä tuohon. On nimittäin tullut vastaan naisia (ei ihan mahdottoman montaa kuitenkaan mutta silti :D) , jotka ovat vähän kuin suolapatsaita kun heidän kanssa jotain aloittaa. Se on jatkunut myös ekan kerran jälkeen eli kyse ei ole siis ekan kerran jännityksestä. Itselleni tulee todella paha "allerginen reaktio" näistä suolapatsaista/lahnoista. He tuntuvat kylmiltä ja eipä yllättävää että minullakin on vaikeuksia kiihottua heistä.
Enkä odota nyt mitään pornomallin toimintaa vaan nimenomaan sellaista lämmintä yhdessäoloa ja toinen toistemme lämimittelyä, hellimistä ja suukottelua.
Jos ajatellaan asiaa siten että jos kyseessä olisi joku pienimunainen mies tai mies jolla on ongelmia erektion kanssa niin tilanne ehkä vastaisi sinua. SIlloin täytyy vain todeta että se kumppani todennäköisesti ei oikeasti välitä sinusta vain tarpeeksi että valmistelisi sinua tai hyväksyisi sinut sellaisena kuin olet.
Osalla ei riitä myötätuntoa eikä kärsivälllisyyttä minkään parisuhteen asian/"ongelman" kanssa varsinkaan mitä tulee seksiin jonka pitää olla helppoa, hyvää ja nopeasti saatavilla aina kun on tarvetta.
Suoraan sanottuna et ole kohdannut sitä miestä joka oikeasti välittää sinusta ja ottaisi sinut huomioon.
Kannattaa miettiä tällaisessa tapauksessa että onko tapailemasi miehet tietyn tyyppisiä? Ovatko he kenties hieman välinpitämättömän oloisia voimakkaan seksuaalisia ja itsevarmoja joille tärkeintä ehkä on seksi aktin kanssa eikä niinkään esimerkiksi läheisyys?
Jos löytäisit miehen joka pitää sinusta sinuna ja joka välittää hellimisestä/läheisyydestä enemmän kuin pelkästsä suorasta toiminnasta niin voisit löytää itsellesi sen oikean helmen.
Mutta toki asiassa painaa muutkin seikat. Tällaisia tuli vain mieleen.
En mä valitse miestä "sen" koon mukaan, pitäisi varmaan kysyä ensin mitat:) Ehkä olen tavannut vääriä miehiä, mutta mistä sen helmen löytää, sanoppas se?En todellakaan ole lahna sängyssä, niinkuin kerroit sinulle niitä osuneen. Nautin helliä ja tuottaa nautintoa myös toiselle. Ei voi kiihottua tarpeeksi kun tietää että toinen odottaa vaan sitä H hetkeä. "Kunniatehtävä", sanoit hienosti ja niinhän näiden asioiden pitäisi ollakkin, puolin ja toisin. Mistähän mä saisin sinunlaisesi miehen:) Ovatko kaikki ihanat, lämpöiset miehet jo varattuja?