kotikonseja....

Jalastani löytyy muutama syylä jonka vuoksi en haluaisi mennä käymään lääkärissä...
onko mitään kotikosteja miten nämä paholaiset saisi hyvin pois...?
3450
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

käyppä apteekissa ja kysy niiltä ainetta mikä auttaa syyliin... sieltä löytyy varmasti...
Itse sain sieltä ainetta jolla lähti kaikki syylät mut en muista enää sen nimee.

Äänestä
  • verruxin aineen nimi? muistan itse käyttäneeni sitä aikanaan :) en kyllä muista että auttoko..mutta nyt on syylä lähtenyt kuitenkin :)

    Äänestä

Tässä linkkejä:

http://www.asikkala.fi/palvelut/terveys/itsehoitoopas/itsehoitoopas_syylat.htm

http://www.tohtori.fi/ihotautilaakari/61.html

http://www.ihotauti.net/syylienhoito.htm

Omiin vuosien takaisiin syyliini auttoi mainiosti jäädytyskäsittely, tosin sen sanotaan yhden saitin mukaan sopivan parhaiten käsien ja kasvojen syylien poistoon, joten en tiedä sitten jaloista. Joka tapauksessa tämä käsittely oli todella mainio omalla kohdallani käsien syylien hoidossa. Syylä jäädytettiin nestemäisellä typellä, mikä tuntui oikeastaan aika *hauskalta*, kipu oli aika erikoista. Syylä oli huurteinen hetken aikaa. Meni pari päivää ja syylä tipahti pois mitään jälkiä jättämättä, eikä koskaan palannut. Tämä siis kahden syylän kohdalla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


syyliin...? kirjoitti:

Jalastani löytyy muutama syylä jonka vuoksi en haluaisi mennä käymään lääkärissä...
onko mitään kotikosteja miten nämä paholaiset saisi hyvin pois...?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu