Minulla olisi erinomainen sauma ostaa melko edullisesti SWISS MILITARY- niminen kello. Olisiko kellään kokemuksia taikka parempaa tietoa kellon laadusta ja onko sellainen kello kuinka ladukas.
Kello tulisi miehelleni lahjaksi.
http://www.swiss-military.info/swissmilitary.php
http://www.timanttiset.fi/suomeksi/Tuotteet/Tuotehaku/tabid/110/language/fi-FI/Default.aspx?Group=RANNEKELLOT|Miesten kellot&TargetGroup=M&Code=0215-0445
Swiss army
5
5734
Vastaukset
- UllaS
Tarkennus ylläolevaan, tarkoitin alinta linkkiä, sitä mitä Timanttiset myy,
Swiss Army tai Swiss Military kelloja tuntuu olevan kovin paljon ettei niistä ota
selvää erkkikään.
Kello lähtisi 175 euroon.
http://www.timanttiset.fi/suomeksi/Tuotteet/Tuotehaku/tabid/110/language/fi-FI/Default.aspx?Group=RANNEKELLOT|Miesten kellot&TargetGroup=M&Code=0215-0445 - toimiva linkki
Hienossa lahjapakkauksessa Swiss Military kello Victorinox veitsi 99,-
http://www.timanttiset.fi/suomeksi/Tuotteet/Tuotehaku/tabid/110/Default.aspx?Group=RANNEKELLOT|Miesten kellot&Code=0215-0445
Eipä kannata ostaa pelkkää kelloa noin kalliilla. - UllaS
Kyseessä EI ole juuri tuo malli, vaan eräs toinen valmistajan malleista, kysymykseni koski Swiss Militaryn kellojen laatua.
- pohjakuraa
Kyseessä on siis thaimaalainen kello. CX Swiss Military siis ei ole kellovalmistaja (sen enempää kuin Leijonakaan), vaan teettää kellonsa alihankkijoilla (lähinnä ETA (monen tonnin laadukkaampiin malleihin) ja Ronda). Ronda puolestaan valmistaa vain kalleimmat lippulaivakellonsa Sveitsissä ja tuollaiset halvat ja keskihintaiset tulevat Thaimaassa olevasta tehtaasta. Itse en maksaisi tuosta kellosta 5 euroa enempää, laatu on aikalailla samaa aasialaista kuin Lidlin kelloissa.
- ....
Mikähän malli on kyseessä?
Laatu on tuon hintaluokan malleissa samaa kuin Leijonassa ja muissa paristokelloissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2004353
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin?
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin? Shokki!421996- 611657
Ymmärrätköhän nainen
Etten halua että ottaisit sitä suuhusi. Minusta se on ällöttävää, vaikka kivalta se kai tuntuisi, mutta vain minusta. Mi1331353Martina on käynyt puhumassa viisauksia
Iltalehden artikkelissa Martinan viisaudet.3581337Ajattelen sinua iltaisin, aamulla, päivittäin
Ehkä siinä jo pientä vinkkiä. Oot jäänyt pahasti mieleen. Sun katse on niin syvä ja oot niin lempeä. Hyvä olla sun kanss93959SDP:läinen lähettiläs Titta Maja-Luoto RAIVOAA lähetystössä -?
SDP:n puolueen Maja-Luoto on Portugalissa noussut Median otsikoihin, koska RAIVOAA työntekijöille ja pitää Heitä lähinnä26913Mitä alkoholijuomaa on myyty sekä Linda Lampeniuksen että Matti Nykäsen nimellä? Testaa tietosi!
Mikähän alkoholijuoma se mahtoi olla…? Tule pelaamaan kivaa Testerin Juomavisaa! Kuinka monta saat oikein? Tästä pääse10889Sinkkujen lapset ja kesäloman pituus
Tuli mieleeni kysyä oletteko huolissanne lasten ja nuorten tulevaisuudesta, tai siitä mitä he nyt joutuvat kokemaan yhte170818Voiko vauva uskoa ?
Lohkoissa väitetään ettei vauva voi uskoa. Tässä näet vauvan uskon. https://youtube.com/shorts/QhFbPSdjpnA?si=Zb2BCRST9186696