Taksiyrittäjien tulot

Kuinka paljon keskimäärin taksiyrittäjä tienaa vuodessa? Onko 50 tonnia vuodessa lähellä totuutta?
3405
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Itse olen pienessä kylässä viikonloppuisin taksirenkinä ja veikkaisin että eipä ne taksiyrittäjät mitään porhoja ole. Ota huomioon, että tuloista menee noin kolmasosa auton huoltoon/polttoaineeseen ja useimmilla yrittäjillä on tosiaan renkejä ajamassa esim. viikonloppuisin yms., joille pitää maksaa palkka. Mitään vuositulojen määrää en uskalla mennä arvioimaan.

Äänestä

Jos teet töitä 18 tuntia seitsemänä päivänä viikossa todennäköisesti ansaitset jotain. Tulotiedot saat sitäpaitsi veropörssi-lehdestä tai ostettua ne toiminimen tai yhtiömuodon tietojen kautta. Siten pääset epätietoisuudestasi.

Äänestä

Tjaa faija maksellu omakodin isolla pihalla ja vuosittaisen matkailut, sekä kolmet elatusmaksut ihan kivuttomasti yksin taksiyrittäjänä. Eikä tosiaan ole mitään perintöä saanut

Äänestä

Kommentoi aloitusta


suharit=porhoja kirjoitti:

Kuinka paljon keskimäärin taksiyrittäjä tienaa vuodessa? Onko 50 tonnia vuodessa lähellä totuutta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu