27-vuotias nainen, pituutta 166cm, lähtötilanne 5.9 ma 97,2kg
Käytän siis ainoastaan nutrilett- tuotteita. Suosikkejani on suklaa, metsämarja, mansikka ja uutuutena se hot & cold mocca. Sekä nutrilett hunger control juomat.
5 valmistetta/pv 1,5-2l vettä (tai sokeroimattomia light limuja/mehuja). Aamuisin 2kpl omega 3:sia.
En tiedä kuinka kauan olen pelkillä pusseilla, mutta ainakin vielä motivaatiota riittää!
5.9 ma 97,2 kg
6.9 ti 95,5 kg
7.9 ke 94,7 kg
8.9 to 94,2 kg
Ei ole ollut päänsärkyä valittamiseen saakka, ehkä pientä jomotusta, mutta lähtenyt kun juonut vettä. Eikä ole tullut mielihalujakaan vielä! Kaikinpuolin ihan hyvä olo!
Nutrileteillä kiloja pois!
9
304
Vastaukset
- valitettava totuus
Kuurin loputtua menee 3-4 päivää ja olet takaisin itsesi. Pussikeitoilla lahduttaminen on yhtä pitävää kun nälän tappaminen mäkkiaterialla... kerran pieraset, niin johan on taas nälkä.
- Nutraajax
Kerrotko lisää tästä 3-4 päivästä, kun itse laihdutin lähes 30 kiloa nutreilla, eikä grammaakaan ole tullut 4 kuukauden aikana takaisin? Milloin siis tämä 3-4 päivän aikana tapahtuva 30 kilon pullahtaminen tapahtuu?
- Heh !
>
Riippuu ihan siitä, mitä kuurin jälkeen syö.
>
Siis odotas nyt, väität siis, ettei alle 800 kalorin päivävauhdilla laihdu ?
Ehdotan Sinulle lukemista. Nyt on kyse tieteellisestä tiedosta:
http://www.nature.com/oby/journal/v9/n11s/full/oby2001134a.html
Jos ei lontoo taitu, niin tuossa kerrotaan, että tutkimukset osoittavat VLC-kuurien olevan yksi parhaista pitkäaikaisen painonhallinan metodeista - ja varsinkin kun laihduttajalle vielä opetetaan uusia ruokailutottumuksia (esim. jonkinlaisessa terapiassa).
Ainakaan tieteen tulosten perusteella VLC-kuurit eivät pääty siihen, että laihduttaja saa kaikki kilonsa takaisin pikavauhtia. Omat uskomuksesi saattaa tietysti olla jotain muuta, mutta emmeköhän kuitenkin luota tieteeseen "hivenen" enemmän.
- nuNUnutrilett
5.Päivä (9.9)
Aamupaino: 93,5kg
Hyvä olo, pirteä, jaksava. Ei huonoja oloja/fiiliksiä tms. negatiivista. Dieetti jatkuu.
Ja joo, ehkä kuurin loputtua menee toi 3-4pv ja olen takaisin samassa missä nyt, mutta ainakin pääsen toteamaan sen itse. Kiitos kommentista! :)
Hyvää viikonloppua kaikille! - nuNunutrilett
6.Päivä (10.9)
Aamupaino: 94,1kg
600g tullut, mutta pistän sen elimistön piikkiin, että alkaa sopeutumaan tähän niukkaenergiseen diettiin.
Vointi edelleen hyvä, joten jatketaan!
Ja, vielä on se -3,1kg lähtöpainosta poissa, joten tuollainen muutaman sadan gramman nousu ei estä/ lannista motivaatiota!
ja Onneksi Olkoon, Nutraajax mahtavasta pudotuksestasi!!! Voi kun pääsin samoihin tuloksiin! :) - Laihduttaja :)
Onko Nutrilet:stä Mitään vaaraa kun laihduttaa sillä?
Onko se turvallista? Olen kuullut joskus että ei olisi turvallista?
En ole koskaan kokeillut :)- Tuota !
No, eipä tuolla taida olla mitään vaarallisia vaikutuksia.
Siis: jos olet ylipainoinen, niin monta kertaa vaarallisempaa on elää ylipainoisena kuin käyttää VLCD-tuotteita. Tuollaiset tuotteet on hyväksytty hoitosuosituksiinkin, joten eipä niistä mitään ihmeellistä tule.
Tosin jos Sinulla on vaikkapa sydänongelmia tai vaikka verenpainelääkitys, niin kannattaahan tuosta lääkärille jutella. Kuurin aikana nimittäin verenpaine voi laskea nopeasti, joten siitä voi tulla jotain outoja tuntemuksia.
- nyk.onnellinen normp
Olen tiputtanut reilut 6 v sitten nutraamalla yli 40 kg, grammaakaan ei ole takaisin tullut, joten missäs vaiheessa ne tosiaan sitten syöksyvät päälle;))))
Syömishäiriöinen ei saisi nutrata, ei ainakaan ilman lääkärin valvontaa. Itselläni oli noihin aikaan BED ja lääkärin valvonnassa nutrasin. BED on selätetty ja kilot karistettu. Sama koskee muutamia psyykesairauksia, siis ei saisi nutrailla, ei ainakaan ilman sitä lääkärin valvontaa.
Ja tuossa jo mainittiinkin RR-tauti ja syd.ongelmat, lisäksi jos on maksa- tai munuaissairauksia, esim. vajaatoimintaa, niin silloinkin yhteys lääkäriin ennen nutrausta. Ja onpa niitä vielä liuta muitakin sairauksia joiden kontraindikaatio VLCD on.
Tsemppiä vain nutraajille! - laihis_
Hei,
Kertokaahan te kokeneet nutraajat, että kun nutraatte, niin syöttekö mitään muuta?esim. vihanneksia, hedelmiä tms. juomana vettä, mutta ei edes laimeaa mehua.
Kaikki tieto on tervetullutta.
Ajattelin, että olisin 5pv pusseilla, josko näin saisi puhtia laihdutukseen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra: työttömät tulee velvoittaa töihin
Purra panisi työttömät tulevaisuudessa työskentelemään sosiaaliturvan saamiseksi, koska työllisyysaste ei muuten näytä l3742675Alle 15 oli
Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata632120Mikä on kaivattusi ihanin ja ärsyttävin piirre?
Ja onko hän mies, nainen ja muun sukupuolinen? Mies. Huomaavaisuus. Kiireisyys. Joskus voi rentoutuakin.1111732- 771452
- 1091435
Heh, persut = vassarit = 10,0 %
Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f1861435- 271407
- 801287
Näin Ellen Jokikunnaksen Ralph-poikaa suojellaan julkisuudelta - Katso tuoreet kuvat Italiasta!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask ovat Ralph-poikansa kanssa kakkoskodissa Italiassa. Mukana on myös Unelmia Italiassa -kuva191283Paula Koivuniemi täyttää tänään 78 vuotta! Sydämelliset onnittelut!
Paula Koivuniemi, tuo suomalaisen iskelmän ikoninen artisti, täyttää tänään 78 vuotta. Muutaman vuoden estradeilta pois401166