Auton konepelti ei aukea :/

Fiat stilo multiwagonin konepelti ei aukea kun "narusta" vetää. Oliskos "tee-se-itse" miehen neuvoja mistä alkaa etsiin vaijeria, sillä sehän sieltä on varmaan katkennut/irronnut??
586
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Yleisin irtoamis tai katkeamis paikka on heti siinä kahvan vieressä. Eli siitä yritä päästä kurkkaamaan

Äänestä

nainen ratissa!!! ahhaahhaaa päivän naurut tästä!! kiitos!

Äänestä
  • No, aikas usein saat sitten nauraa :D

    Äänestä

Taitaa olla aika hakala täältä käsin auttaa, meinaan että vaatii viedä auto korjaamolle. Ilmeisesti joku on virittänyt narun katkenneen vaijerin tilalle:)
Ps. Yleensä siellä myös opastetaan, eikä maksa mitään.

Äänestä

No sitä ittekkin ajattelin... mutta miehen pitää saada aina ensin ite kokeilla! Ei tosiaan saatu edes sitä "muovijuttua" irti jonka takana se vaijeri mahdollisesti olisi jotta olisi voinut kurkata olisiko siihen vaijeriin pihdeillä yltänyt. Kiitos kuitenkin :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rouva ratissa kirjoitti:

Fiat stilo multiwagonin konepelti ei aukea kun "narusta" vetää. Oliskos "tee-se-itse" miehen neuvoja mistä alkaa etsiin vaijeria, sillä sehän sieltä on varmaan katkennut/irronnut??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu