Minua hävettää, kun miesystävän luona aina tulee jännityksen takia ilmaa vatsaan, ja pakko vessass päästää. Jos mies kuulee ja häpeää myös minun puolesta, eikä vaikka enää välitä. Ei auta mikään, vaika olisin syömättä, niin silti pierettää.
Hävettää piereskely
pierutautinen nainen
12945
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Joo sehän voi luulla, että on porattu perse väljäksi.
Mikä siis on ongelma? Piereskely vai häpeä?
pieru on perseestä.
No joo sama homma, ja sitten kun alkaa asiaa oikein ajattelemaan niin pierettää vaan lisää. :/
Miehethän vaan tykkää pierevistä naisista että antaa paukkua vaan. Suhde vahvistuu äkkiä kun pieree niin maan perkeleesti, sitäpaitsi naisen pierut ovat seksikkäitä.
Kaikki sukuni naiset pierevät niin, että seinät tärisee. Itse tästä lamautuneena en ole kertaakaan pieraissut suhteessa (olen 32v). Ja uus ihastus pieri ihan sumeilematta autoa korjatessa. Jotenkin loukkaannuin, mutta jos hän saa, kai niin minäkin?
Älä vaan laita vessassa hanaa päälle tai ala köhiä. Se se vasta noloa on. Ruumiintoiminto se pierukin on- vaikka niin sen yritänkin kieltää...
Kuule. Ettei olisi sama vika kuin minulla, ilmaa kertyy keskimääräistä enemmän ja vatsaa turvottaa usein. Laitoin jokunen vuosi sitten ruokavalioni uusiksi (joudun välttämään mm. omenia, luumuja, rusinoita, viinirypäleitä, mausteisia ruokia, laktoosia, herneitä, papuja ja tietenkin keinotekoisesti makeutettuja makeisia ja purkkaa ylipäätänsä. Lisäksi ostan apteekista Vi-Siblin- leseitä ja mitallinen aamuin illoin yhdistettynä tarkkaan ruokavalioon pitää pierut loitolla aika hyvin.
Minä olen kyllä myös kertonut pulmasti miesystävälleni heti alussa, sekin helpottaa kun toinen sanoo, että anna vain paukkua rauhassa rakkaani. Mitä semmoinen suhde kestää, jos ei yhtä pierua, muumimammaksi en aio ryhtyä.
Jos luonnollinen ruumiintoiminto on ongelma ja häpeä, niin missä, kummassa päässä se OIKEA ongelma onkaan ? Miksi miesystävää pitää jännittää ?
"Mamman möyryt" on hyvä kommentti. Sen lisäksi, että sun kannattaa miettiä mielen puolta ainakin pieru- ja jännitysasioissa, niin kannattaa kiinnittää huomiota ruokavalioon, liikkumiseen ja sen sellaisiin muihinkin elämäntapoihin.
Kyllä se siitä. mun miesystävä rumpsautti kävelylenkillä ja se helpotti minuakin. Nyt ei hävetä kumpaakaan moinen, vaan voidaan ilmoitella jo etukäteen, että kylläpä pierettää ja sitten vaan ilmat pihalle :)
Etkö voi sanoa sille:
"Kuule kun pierettää niin vietävästi. Otetaanko kilpailu kumpi saa hassuman äänen pieraisemalla? Okei mä alotan....PFFFFFFFFFFFFT"
Apteekista Cuplatonia, saa ilman reseptiä.
Suhteen alkuvaiheen ongelma. Ilmavaivat helpottavat myöhemmin usko pois. Mulla jotenkin se alkuvaiheen jännitys saa ilman kerääntymään vatsaan ja vielä tieto, ettei voi pierrä, pahentaa sitä.
Nykyisen kanssa kävi hassusti. Makoiltiin sohvalla mies jalkojeni välissä. Hän makasi hieman vatsani päällä ja hän kertoi jonkun mojovan vitsin, jolloin repesin nauramaan sellaisella voimalla että samalla pieraisin! Ja mies siinä mun jalkojen välissä !!! Siitä se nauru vasta alkoikin. Onneks oli hivenen hämärää, kun olin varmaan ihan kirkkaan punainen enkä muuta voinu ku nauraa mukana. Tämä tapahtui ehkä kolmannella tapaamisella...nooh, sattuuhan sitä :D