Sopivatko mitenkään yhteen? Nainen ei edes halua mitään vastuullista(!) työtä ja mies tekee sellaista.
Olisiko tuo yhteisön silmissä miehelle liian nöyryyttävä asetelma? Mikään kriminaali, juoppo tai jälkeenjäänyt nainen ei ole, mutta lapsellinen.
Yhteisöt kuitenkin osaavat olla varsin juoruilevia ja ilkeitä.
Ennustuksia tulevaisuuden suhteen?
Olisiko tuo yhteisön silmissä miehelle liian nöyryyttävä asetelma? Mikään kriminaali, juoppo tai jälkeenjäänyt nainen ei ole, mutta lapsellinen.
Yhteisöt kuitenkin osaavat olla varsin juoruilevia ja ilkeitä.
Ennustuksia tulevaisuuden suhteen?
Vastaukset 5
Vanhimmat
öö tota, ensimmäiseksi tuli mieleen, että mitä halvattua se sinulle kuuluu toisten parisuhde ja sen ulkopuolinen arvointi. Taitaa sinulla olla omissakin asioissasi ihan riittävästi. Miten sinua arvioidaan yhteisössäsi. Se lienee polttavampi kysymys?
Millaiset tissit sillä naisella on?
D85, sikäli, kun tiedän.
Sanoisin että kyseistä naista on varmaan helppo miellyttää, hän ei varmaan ole sellainen joka vaatii miestä rakentamaan 400 000 euron talon ja pitämään kulisiit ylhäällä, oli niille katetta tai ei. Sen sijaan naiselle voi riittää että uskallat lähteä hänen kanssaan talvella pulkkamäkeen...
Nainen on todennäköisesti vaatimaton ja maanläheinen, vaikka mielikuvitus ehkä laukkaakin. Joka tapauksessa hauska ihminen. Hänestä tuskin koskana tulee karmeaa pirttihirmua, ellet hänestä sellaista tee.
Sellaisen naisen yllättäminen ja helliminen on helppoa. Jos päätät että lähdette matkalle niin hän tuskin alkaa tiuskimaan matkajärjestelyistä tai siitä ettei kohteessa ole 5 tähden hotellia. Hän todennäköisesti ottaa matkan iloiten vastaan seikkailuna.
Miinuksena: hän ei välttämättä ole kovin hyvin perillä ns. vakavista asioista, maailmantalouden kriisit saattavat mennä ihan ohitse, eikä hän ota paineita siitä mitä poliitikot meuhkaavat. Vatsaavasti, jos haluat terävä-älyistä ja kriittistä juttuseuraa niin joudut miettimään syntyjä syviä ihan ittekses.
Luulen että jos itse osaat ottaa elämän elämänä ilman pingottamista niin kyseisen naisen kanssa eläminen on stressitöntä, helppoa, hauskaa, tavallista, arkista, normaalia ja halpaa. Sinun ei tarvitse esittää naiselle olevasi jotain,ja tuskin hän haluaa esittää kellekään olevansa mitään muuta kuin oma itsensä.
Jos olet nuori ja haluat luoda uraa ja elämäsi on materialistista niin nämä ominaisuudet saattavat tuntua ärsyttäviltä. Mutta jos valitset itsellesi kovin niuhon, kaikkitietävän ja vaativan akan niin 20 vuoden kuluttua kadut syvästi.
Mitä muiden puheisiin tulee niin anna kylän akkojen kälättää. Jos rupeat rakentamaan elämääsi sen mukaan mikä muiden mielestä olisi oikein ja normaalia, niin metsään menee.
Minä valitsisin mieluummin vähän naiivin kuin kovin itsetietoisen. Koska elämä olisi hauskempaa. Turha näitä vuosia on kärttyisten nirppanokkien kanssa tuhlata.
Miksei sopis? Kukin valkkaa itelleen semmosen kumppanin mistä ITSE tykkää. koko MAAILMAN ei TARVITSE TYKÄTÄ siitä toisen kumppanista. Uskoisin, että kummalakin on syynsä keskenään maailmaa tallata. Se mitä ne syyt on, ei muille kuulu pätkän vertaa.
Maine? Hehhhee.