Oon totaalisen kyllästynyt ton vaahterapalmusiirapin makuun, melkein oksennan aina kun juon sitä, mut en kuitenkaan haluais lopettaa paastoa näin alussa, joten mietinkin, voinko paastota kaupasta saatavilla mehuilla.
Tietenkään ei mitään sokerisia mehukattimehuja kannata juoda, mut onks esim Tropicanan mehut hyviä?
Muitakin marketista saatavia mehuva saa vinkata, esim Vital?
Voiko Tropicana-mehuilla paastota?
4
350
Vastaukset 4
- Hyisiirappi
Tässä on yhden Tropicana-mehun ravintosisältö:
Ravintosisältö (100g:ssa)
Energiapitoisuus 200kJ
Energiapitoisuus kcal 50kcal
Proteiinia 0.6g
Hiilihydraatteja 11g
-josta sokeria 11g
-josta laktoosia 0g
Rasvaa alle 0.5g
Ravintokuitua 0.5g
Natriumia hivenen 0g
Onks noi 11g hiilarit liikaa ? jos jois puol litraa vaikka päivässä... - Hyisiirappi
Eikö kukaan osaa kertoa vastausta?? :(
tuleeko noista liikaa sokeria/kaloreita, jotta ketoosi "epäonnistuisi"? - ,..,.,.,,,,,...,
Ketoosiin pääsee noin 460 kalorilla päivässä. Mutta ei se ole kannattavaa on ihme jos kaikki putoava paino ei tule takaisin kun alat syömään normaalisti.
Kukaan ei voi paastota ikuisesti... - Hyisiirappi
Kiitos vastauksesta! :)
"Mutta ei se ole kannattavaa on ihme jos kaikki putoava paino ei tule takaisin kun alat syömään normaalisti. Kukaan ei voi paastota ikuisesti... "
Ei olekaan tarkoitus paastota ikuisesti, vaan saada paastosta kunnon potku uudelle elämälle ja elintavoille. Jos paaston jälkeen palaisin "normaaliin", tosiaan kaikki tulisikin korkojen kera takaisin, mut paaston jälkeen on helpompi aloittaa uusi ruokavalio, joka on entistä kevyempi ja terveellisempi :) Suoraan huonosta ruokavaliosta terveelliseen vaihtaminen on ainakin mulle vaikeaa, siksi tarviinkin paaston kaltaisen radikaalin potkun et pääsen alkuun :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluatko että unohdan sinut kokonaan
Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j811223- 42824
Pisa-tulokset.....
Tuoreen tutkimuksen mukaan suomalaisten osaaminen on edelleen OECD-maiden keskitasoa parempaa. Kantaväestön oppilaiden236708Haapaveden upea kurvikuningatar
No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga69695Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin
Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.35581Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää
WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️77550- 45548
- 37502
- 23498
- 26482