Taas yksinäinen viikonloppu

Viikonlopun onnen lahjat alkaa olla jaettu, ja taas kuulee seinän läpi että naapurilla taitaa käydä flaksi.
Periaatteessa voisi baarissa alkaa käydäkin, mutta kenellekään en tarjoa mitään enkä etsi naista sieltä. Syy on yksinkertainen: en harrasta irtopanoja, enkä usko että löydän baarista sellaisen naisen minkä ottaisin pidemmäksi aikaa. Edellytän raittiutta ja kestävää mieshistoriaa, eikä puolen pitäjän naima viikonloppukännääjä käy.
5178
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Just niin, en minäkään anna kaikille vastaantuleville kaksilahkeisille ja
muutin kaupungista pois, että saan rauhassa rypeä yksinäisyydessä.

Mies kuoli parivuotta sitten, ei perinteistä eroa, joita täällä riittää.
Eikä ole mitään pahaa sanaa sanottavana liitostani, se oli lyhyt, mutta hyvä.

Täälläpä on yksi ravinteli ja käyn kerran vuodessa siiderillä.

Äänestä
  • Hyvää aamupäivää vaan kaikille teille, jotka kiemurtelelle suhde- sopasanne.

    Ihanaa herätä uuteen päivään. Jos ja kun joskus tapaan miehen, ken ei
    ole jämähtänyt entiseen suhteeseensa/avioliittoon, sillä en ala kenelekkään
    psykologiksi.

    Päästäkää ensin irti, ennenkuin lähdette hamuilemaan uutta suhdetta.
    Kukapa jaksaa ainaista vinkumista ex:tään.

    TÄMÄ TÄSTÄ.

    Äänestä

Voit siis ylpeänä elvistellä itsellesi ja itseksesi: tuolla seinäntakana harrastetaan HUONOA elämää, minä viisas en lankea moisiin vulgäriteetteihin. Olen jalo ja yksinäinen, kärsin jalosta hienosta syystä.
Eli hienoa että olet löytänyt oman tapasi elää ja hahmottaa maailmaa. Ei kaikkien tarvitse parisuhteita muodostaa, eivätkä kaikki osaakaan. Kukin tavallaan. (Voisit myöntääkin että naiset pelottavat sinua etkä uskaltaisi edes suutasi avata, kun törmäisit unelmanaiseesi, toiveittesi ruumiillistumaan. Rehellisyys kannattaa, itsellesikin.)

Äänestä

Eronneet ja petetyt on täällä suurin ryhmä, ketkä kirjoittelee katkeroituneina.

Miten voi löytää uutta suhdetta, kun ei voi unohtaa kaikkea paskaa, mitä on kokenut.

Äänestä

Taas huomaa miehen yksinkertaisen ajattelutavan.. HUOH.
Baarissa käyminen automaattisesti tarkoittaa seuraavaa kaavaa: Joudut ostamaan viinaa puoli-kaupunkia nusaisseelle naiselle, että saat itse seuraa.
Voi ristus sentään, tiedä pitäisikö itkeä vai nauraa :'D

Itse en ole mikään munahaukka, mutta en tietenkään kulje laputkaan silmillä.
Minulla on myöskin omat rahat käytettävissä ja osaan mennä kotiin yksinkin :)
Luonnollisesti jos joku tuntematon mies vaatimalla vaatii tarjota minulle juoman, mikä ettei? Ei se silti tarkoita, että lähtisin hänen kanssaan jatkoille, ja jos mies näin luulee, tyhmähän se on! :D

Juuri eilen oli ystävän kanssa puhetta, kuinka perinteisesti esim. juurikin baarista, tuntuisi löytyvän ennemmin seurustelukumppani, kuin vaikkapa netistä tai harrastuksen parista.
Miettikää nyt itsekin.. Kun menee vaikkapa salille treenaamaan, siellä 99% on ihan oikeasti treenaamassa, eli ei siellä vilkuilla mitään potentiaalista kumppania? :)
Ei yksilöharrastuksista vaan oikein usko löytyvän saumoja kumppanin etsintään. Joukkueurheilun piiristä mahikset voisivat olla paremmat, mutta siinäkin menisi varmaan piiiitkä aika, että jompikumpi tekisi edes aloitteen?

.. Netin kautta taas tarjonta on niin räikeän monipuolista, että mitä pidemmälle aika kuluu, sitä todennäköisemmin menetämme uskomme siihen, että löytäisimme sen helmen muiden joukosta :P
Lisäksi kun tuntuu, että mitä kauemmin ihmisellä (miehillä ja varmasti naisillakin) on ollut aktiivinen profiili, sitä vaikeampi siitä on luopua hyvän tyypin löytyessä. Eli siis jatketaan aina vaan "paremman" etsimistä, mikä taas pilaa mahikset suhteen kehittymiselle, luonnollisesti.

Joten kyllä, minä ainakin luultavasti tulen löytämään kumppanini baarista :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ATM täällä kirjoitti:

Viikonlopun onnen lahjat alkaa olla jaettu, ja taas kuulee seinän läpi että naapurilla taitaa käydä flaksi.
Periaatteessa voisi baarissa alkaa käydäkin, mutta kenellekään en tarjoa mitään enkä etsi naista sieltä. Syy on yksinkertainen: en harrasta irtopanoja, enkä usko että löydän baarista sellaisen naisen minkä ottaisin pidemmäksi aikaa. Edellytän raittiutta ja kestävää mieshistoriaa, eikä puolen pitäjän naima viikonloppukännääjä käy.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu