Millainen

perse naisella pitää olla, että miehet sanoo sitä hyväksi?
18100
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

TIUKKA

Äänestä
  • Mitä tuo tarkoittaa käytännössä?

    Äänestä



Luulin eka että siinä luki että millainen pillu ja siihen olisi ollut helpompi vastata mutta tuohon vähän vaikeampi. Ainakin auttaa jos se ei ole semmoinen juustomainen ja selluliittipahkurainen.

Äänestä
  • Kysymys kuuluikin näin:

    millainen sen pitää olla, että miehet ajattelevat sen olevan hyvän näköinen?

    Äänestä

  • xbabe kirjoitti:

    Kysymys kuuluikin näin:

    millainen sen pitää olla, että miehet ajattelevat sen olevan hyvän näköinen?

    Ruman tunnistaa mutta kaunista ei niinkään.

    Äänestä

  • xbabe kirjoitti:

    Kysymys kuuluikin näin:

    millainen sen pitää olla, että miehet ajattelevat sen olevan hyvän näköinen?

    voin melko varmasti sanoa että sinulla ei ole selllaista :)

    Äänestä

Makuja on monia. Ei liikaa selluliittia. Ei liian leveä, eikä liian poikamainen. Toiset tykkää muhkeista, toiset tykkää pienistä ja piukoista. Enemmän pyöreyttä kuin miehillä, muttei mitään läskiä. Myös muu kroppa vaikuttaa, pitää olla kapeampi lantio kuin perse jne.

Äänestä
  • Eikä saa roikkua.

    Äänestä

Tuuhea, karvainen kolmio on houkutteleva. Plussaa myös ulkonevista sisähäpyhuulista.

Äänestä
  • Hän kysyi millainen p-é-r-se on hyvä.

    Äänestä

  • Mies1985 kirjoitti:

    Hän kysyi millainen p-é-r-se on hyvä.

    pérsé

    Äänestä

  • testi testi kirjoitti:

    pérsé

    vittú

    Äänestä

Hyvä täsmennys. Enpä lukenut näiden vastauksia ja oletin että käydään heti itse asiaan. Naismaisen muhku ja leveähkö perä innoittaa minua.

Äänestä

Oravapillu on on paras.

Äänestä

perse on hyvä esim silloin kun ostat jotkut laadukkaat farkut ja ne istuu perseen kohdalta tiukasti. perseen hyvään sivuprofiiliin vaikuttaa myös reidet. eli perse ei saa mennä samassa linjassa kuin takareidet vaan sen tulee olla kaarevassa muodossa ulkoneva takareisistä ja selästä nähden (nyt on kyse sivuprofiilista).

varmasti jokainen nainen saa hyvän perseen kun tekee kyykkyä vaikkapa vain kevyesti ja polkee kuntopyörää vaikka puoltuntia kolmesti viikkoon.

ja sit tää että humalaisten miesten mielestä kaikilla on aina hyvä perse :)

Äänestä
  • Penn & Tellerissä oli joskus juttua kropanmuokkauksesta ja siinä sitten joku tällaista pakaralaitetta mainostava nainen myönsi ettei siihen takapuolen muotoon voi oikeasti vaikuttaa. Leveämmäksihän sitä varmaan saa kyykkyä tekemällä mutta siinä voikin olla se.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


xbabe kirjoitti:

perse naisella pitää olla, että miehet sanoo sitä hyväksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu