Laserhoito sattuu.....

Olen käynyt viisi kertaa laserhoidossa Mehiläisessä jossa on käsitelty huulen yläpuoli ja alaleuka ja joka ikinen kerta se sattuu aivan sairaasti vaikka olen emlaa laittanut, onko kokemuksia????? Sitten hoidettu alue on 2-3 päivää punainen ja aivan turvoksissa.
1113
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Missä laserhoidoissa olet ollut? Minulla on poistettu karvoitusta samalta alueelta ja vain ensimmäisellä kerralla tuntui ylähuulen turvotusta mutta se ei kuitenkaan näkynyt. Punoitusta oli hoidon jälkeen ehkäpä tunnin verran. Turvotusta ja punoitusta sai hillittyä hoitopaikassa kun hautoi hoidettua aluetta jääpalapussilla jonkin aikaa hoidon jälkeen. Emlaa en tarvinnut koskaan. Karvanpoistossa kipua voisi kuvailla viivottimen läpsäisyllä, vain ylähuulessa nenän alla pulssi tuntui kivuliaalta vaikka tehoa laskettiin siinä.

Minulla on myös poistettu kasvoista ns. katkenneita verisuonia, eli näkyviä hiussuonia. Se käsittely oli kivuliasta ja kasvot turposi ja oli ruvella viikon verran. Mitään haitallisia jälkiä ei kuitenkaan jäänyt ja lähes kaikki näkyvät suonet katosi kertahoidolla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kidutustako -68 kirjoitti:

Olen käynyt viisi kertaa laserhoidossa Mehiläisessä jossa on käsitelty huulen yläpuoli ja alaleuka ja joka ikinen kerta se sattuu aivan sairaasti vaikka olen emlaa laittanut, onko kokemuksia????? Sitten hoidettu alue on 2-3 päivää punainen ja aivan turvoksissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu