kihkasormus..

Meillä on samanlaiset kihlasormukset,"perinteiset" yksinkertaiset keltakultaiset.
Onko teidän mielestä hölmöä jos naisella on erinlainen kihlasormus?
Keltakultainen/valkokultainen? Meidän kihlasormukset on "pari",mutta onko mitään "sääntöä,että sormukset on "pari"? (samanlaiset).
2216
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Oman maun mukaan.

Äänestä

Kyllä mun mielestä pitäis olla samanlaiset, koska naisella voi sitten se "hää"sormus olla erilainen sitten myöhemmin.. Meillä on miehen kanssa samanlaiset sormukset, hänellä tosin leveämpi kun näyttää paremmalta isompien sormien kanssa :D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sormus kirjoitti:

Meillä on samanlaiset kihlasormukset,"perinteiset" yksinkertaiset keltakultaiset.
Onko teidän mielestä hölmöä jos naisella on erinlainen kihlasormus?
Keltakultainen/valkokultainen? Meidän kihlasormukset on "pari",mutta onko mitään "sääntöä,että sormukset on "pari"? (samanlaiset).

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu