Ylipainoinen sinkkunainen

Marla Drake

Olen 165 cm / 80 kg nainen, blondi ja kasvoiltani nätti.

Kuinka paljon lievä ylipaino vaikuttaa miesten mielestä naisen ulosantiin?

Paljon, vähän vai onko asialla mitään merkitystä?

14

240

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mies1985

      Olet läski ja ruma LUTKA!

    • Marla Drake

      Kummatkin on kyllä yläkanttiin. Mikä on muuten tavoitteesi tässä pelleilyssä?

      • Huvittavaa että minulle laitetaan miinusta kun kommentoin nikkivarkaan höpötyksiä minusta. No rekisteröin nimimerkin. Oletko trolli nyt tyytyväinen?


      • Boris Godunov
        gloriana_demeter kirjoitti:

        Huvittavaa että minulle laitetaan miinusta kun kommentoin nikkivarkaan höpötyksiä minusta. No rekisteröin nimimerkin. Oletko trolli nyt tyytyväinen?

        Very happy. Welcome to Sinkut-palsta. You shall never leave.

        Buah hah hah hah haa...


    • Miss Fury

      25kg ylipainoa tuskin voi sanoa lieväksi.

      • Kuka vastaa omiin trollauksiinsa...oikeasti hei!


      • Karl von Yber
        gloriana_demeter kirjoitti:

        Kuka vastaa omiin trollauksiinsa...oikeasti hei!

        Teinit...


      • Tiedoksi-

        Painoindeksin mukaan kyseessä on lievä ylipaino.


    • MUMMON OMA MUSSU

      Kuka sulle muka on valehdellut että olet kasvoista nätti? Äitikö?

    • Reipas Mies

      Voi olla, tai voi olla olemattakin.

      Ulosanti on hyvä olla hyvä. Tai take away ruokakin.

      Silti seisova pöytä on paras, kuten runsas aamiaisbuffet.

    • ....

      Kaikille vajukeille uppoo taas.

    • Merkittävä..

      Olet kyllä lähempänä merkittävä ylipaino, kun lievästi ylipainoinen, painoindeksisi on 29,4, jos painaisit 2 kg enemmän olist merkittävästi ylipainoinen, joten en sinuna käyttäisi sanaa lievästi, se ei kuvaa totuutta.

    • markkix

      Taas tätä painoindeksien palvontaa.... So last season, mut ihan kuin vaan vatipäät, laskekaa ihmeessä indeksejä ja luokitelkaa sen mukaan ihmisiä. AP ei käsittääkseni pyytänyt kommentteja painostaan vaan ulosantiin liittyen... joku ei erota oleellista kun paino-asia vaikutti heti luetunymmärtämiseen.

      APlle: Ylipaino ei vaikuta yhtään naisen ulosantiin, siten kuin käsitän. Ulosanti on sosiaalista ja verbaalista lahjakkuutta, johon sisältyy hyvä sosiaalisten tilanteiden lukutaito. Ulosanti ei ole ulkonäkö tai sukupuolisidonnainen asia ollenkaan. Omituinen kysymys itsessään.

    • Sanoisin, että riippuu henkilöstä, sekä naisesta itsestään että miehistä. Kuten palstalta jo näkyy, yleinen vastaanotto on aika huono, mutta pulskemmistakin tykkääviä löytyy. Eivät vain pidä yleensä niin kovaa meteliä itsestään.

      Itse olen biseksuaali nainen (eli en tiedä kiinnostaako mielipiteeni edes xD) mutta suurin ongelma ei-valtavirran mieltymyksen mukaisen vartalonmallin omaavissa naisissa on se, että he häpeävät itseään eivätkä edes jaksaa yrittää enää löytää ja korostaa itsestään niitä hyviä ja kauniita puolia. Itseluottamus tekee niin naisesta kuin miehestäkin houkuttelevamman.

      Sitäpaitsi, rehevämmät muodot (= isot tissit ja perse) ovat monille mieleen, ja olisihan tuo naiivia olettaa että rasva luonnon keinoin kertyisi vaan sinne, minne sen haluaa kertyvän...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä

      "Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan
      Maailman menoa
      17
      11303
    2. Eipä tunnu se "pedofilia" huuto kiinnostavan

      Lähinnä se sekohäirikkö ressukka joutuu itse vastaileen itselleen, mitään näkyvyyttä ei saa, palstalla ylipäätään on hyv
      Maailman menoa
      82
      10445
    3. Minulla ei ole ketään muita

      Enkä halua ketään muita kuin sinut.
      Ikävä
      51
      4523
    4. 4,5 promillee

      Aika rajut lukemat joku eilen puhaltanut.
      Suomussalmi
      24
      4227
    5. Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista

      Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni
      Maailman menoa
      16
      4162
    6. Jätä minut rauhaan

      En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv
      Ikävä
      36
      3970
    7. Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"

      "– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h
      Maailman menoa
      57
      3869
    8. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      41
      3693
    9. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      58
      3420
    10. Voiku saisi sen sun

      Rakkauden kokea. Tykkään susta niin paljon edelleen.
      Ikävä
      42
      3105
    Aihe