"Lätkässä" oleva nainen

tiettyyn mieheen sallii ihastuksensa virheetkin ja syrjähypyt, eli nainen laittaa kaikkensa peliin, että saa haluamansa.

Mitä mieltä aforismistani?
6468
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

En todellakaan antaisi syrjähyppyjä anteeksi, virheet kylläkin

Äänestä

Jokunen pistänyt itsensä jopa tiineeksi saadakseen miehen. Jotkut toistamiseenkin, ettei mies jätä.

Vielä miehet uskoo, mitä fuulaa akat kertoo, ehkäsy muka petti, tää on elämää suurempaa taivaisiin kirjoitettu, meijät on tarkotettu yhteen


Säälittävää.....

Ja nämä baiset perustavat parisuhteen valheeseen.

Todella säälittäviä ämmiä.........

Joten aforismissä on totuutta

Äänestä

Just panin miehen pihalle kun halusi panna muitakin. Ei kiinnosta uros joka on muidenkin käytössä. Kirpparikamaa!

Mun päältä ei kävellä.

Äänestä
  • Laitoit pihalle maailman rehellisimmän miehen.

    Äänestä

Heh.. Miten voi sallia syrjähypyt ja "laittaa kaikkensa peliin, että saa haluamansa"? Eihän ne ole syrjähyppyjä, jos nainen ei vielä ole "saanut haluamaansa" eli seurustelukumppaniksi sitä miestä. En tajua "aforismiasi" :)

Mutta joo. Lätkässä oleva nainen voi jossain tapauksessa, seurustellessa, antaa anteeksi syrjähypyt. Se on totta. Mutta kannattaako siihen luuloon tuudittautua? :) Ei niin suinkaan aina käy. Joidenkin kohdalla ei koskaan.

Äänestä

Kaikki ei ole niin mustavalkoista. Mutta luottamus on kaiken perusta. Ilman sitä ei ole mitään. Pettäminen tekee luotolle peruuttamatonta ja korjaamattomissa olevaa tuhoa. Yrittäisikö sitä ihimsen kanssa johon on lätkässä mutta jonka kanssa olo ei ole enää koskaan turvallinen. Vai jättäisikö sen ikävän sotkun taakseen ja antaisi mahdollisuuden jollekin uudelle, aloittaisi puhtaalta pöydältä jonkun kanssa johon voisi myös olla lätkässä? Koska ei ne kalat merestä lopu. Miksi tuhlata elämäänsä onnettomana? Ei...pääsääntöisesti, en antaisi anteeksi. Mitä todennäköisemmin homma olisi ohi. Kaikenmaailman tautejakin tuolla maailmalla tuliaisiksi tuotavana.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


näin on näppylät kirjoitti:

tiettyyn mieheen sallii ihastuksensa virheetkin ja syrjähypyt, eli nainen laittaa kaikkensa peliin, että saa haluamansa.

Mitä mieltä aforismistani?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu