Onneksi olen sinkku.

Niin perseestä ovat nämä teidän avio-ongelmat.
15177
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Onnea valitsemallesi tielle. Tosin varmasti tiedät, että avioliitto on paljon muutakin kuin täällä esitettävät ongelmat. Sinkkuna et koe niitä ongelmia ja menetät paljon muutakin sinkkuutesi myötä

Äänestä
  • Hah hah. Tosi menetys kun ei tarvitse herätä 20 vuotta saman vanhan kurpan vierestä.

    Äänestä

  • Älyn haamu kirjoitti:

    Hah hah. Tosi menetys kun ei tarvitse herätä 20 vuotta saman vanhan kurpan vierestä.

    Niin, tarvitsee vaan katsoa peiliin sitä 20 vuotta vanhaa kurppaa ja todeta että yksin ollaan ruman vanhan naamansa kanssa. Ei ketään jonka kanssa pohtia elämän kummallisuuksia, iloja ja suruja, vanhuutta, kuolemaa. Kumppani on elämän suurin ilo jos löytää jonkun samalla aaltopituudella olevan. Vaikkakaan ei välttämättömyys hyvälle elämälle, mutta kaukana esteestä.

    Äänestä

  • powueo kirjoitti:

    Niin, tarvitsee vaan katsoa peiliin sitä 20 vuotta vanhaa kurppaa ja todeta että yksin ollaan ruman vanhan naamansa kanssa. Ei ketään jonka kanssa pohtia elämän kummallisuuksia, iloja ja suruja, vanhuutta, kuolemaa. Kumppani on elämän suurin ilo jos löytää jonkun samalla aaltopituudella olevan. Vaikkakaan ei välttämättömyys hyvälle elämälle, mutta kaukana esteestä.

    Kato hei tätä palstaa. Mitä nyyhkimistä.

    "Mies ei osallistu kotitöihin." "Pettääkö vaimoni? Kun pesin pyykkiä, näin spermanroiskeita sen pikkuhousuissa" "Nyyh, elämäni on vain siivousta ja television katselua". "Kun nainen ei anna."

    Läpä läpä, surkimukset.

    Äänestä

Onneksi en ole sinkku,olisi hirveää herätä joka aamu vieraan ihmisen viereltä. Muutenkaan lyhyet seurustelusuhteet/yhden illan jutut,eivät anna ihmiselle YHTÄÄN MITÄÄN.

Äänestä
  • Aika huono itsetuntemus sulla.

    Äänestä

Jutellaan. Kertokaa ongelmistanne!

Äänestä
  • Turhuuksien turhuus.

    Äänestä

Kuinkahan moni vaimo tai tyttöystävä on saanut miehensä nyrkistä naamaan tänäkin aamuna, silleen et veri lentää vaan. Kiltillä, ystävällisellä, rauhallisella ja mukavalla miehellä naiset ei tee mitään. kyllä naiset tykkää ja niiden mielestä pitää olla sellanen mies joka lyö vähintään pari kertaa viikossa. Ja sit ne itkee täällä et mitä tehdä kun mies lyö ja juopottelee. Sääliksi käy niitä naisia todella.
Olen sinkku ja kukaan aninen ei edes katso mua päin kun olen ruma, mut olen miellelläni sinkku ettei naisten tarvii kestää mua.

Äänestä

Älyn haamu kirjoittaa: " Hah hah. Tosi menetys kun ei tarvitse herätä 20 vuotta saman vanhan kurpan vierestä."

Niin sun tyyliinhän juuri kuuluu valita niitä kurppia, kun et muuta saa.

Äänestä

Näin peruskoulupohjalta sanon, Sinäkin olet jollekulle aika ongelma. Sinkut staatana pilaa kaiken tässä maassa, näin on. Ja näitä käteen työntäjiä riittää.

Äänestä

Kyllä, meillä on miehen kanssa ongelmia. Mutta niin ap:lläkin näyttää olevan ongelmia. Ja ihan omasta takaa. On hyvä, että olet nyt sinkku etkä elä parisuhteessa työntämässä vihamielisyyttäsi toisen ihmisen niskoille.

Sitten kun nöyrryt elämän edessä, toivottavasti löydät arvoisesi kumppanin ja osaat itse kohdella häntä kauniisti. Elämä toisen ihmisen kanssa ongelmista huolimatta on ihana asia. Herätä vuosien jälkeen saman ihmisen vierestä ja pari kertaa vuodessa havahtua siihen, että rakkaus ei ole vuosista ja arjesta huolimatta kadonnut mihinkään. se vain välillä uppoutuu arkeen ja kiireeseen, mutta ei se katoa.

Hyvää syksyä sinkulle! On hienoa, että olet tällä hetkellä tyytyväinen siitä, että elät yksin. Kaikki sinkut eivät ole tilanteeseensa tyytyväisiä, kuten eivät parisuhteessakaan elävät.

Äänestä
  • Kyllä se katoaa, aivan samoin kuin niin moni muukin asia elämästä ennen pitkää.
    Jokaisella tarinalla on alkunsa ja loppunsa.

    Äänestä

Joillekin se on järkevin valinta.

Erinomaista jos tuntee itsensä ja toteaa olevansa, syystä tai toisesta, parisuhteeseen sopeutumaton.

Täällä kirjoittelevat vain ongelmaiset.
Ei voi yleistää.
Meitä tyytyväisiä lienee kuitenkin enemmistö.

Äänestä

Odotettavissa yksinäinen vanhuus. Sinulla!

Tuttavuudet eivät korvaa puolisoa eivätkä omia lapsia jälkikasvuineen.

Elämällä on ollut jotain tarkoitusta ja sisältöä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Älyn haamu kirjoitti:

Niin perseestä ovat nämä teidän avio-ongelmat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu