Sinkkujen makuuhuoneet

ya_yaa

Miltäs näyttää sinkkujen makuuhuone? Oletteko panostaneet sisustukseen, sänkyyn ja yleiseen viihtyvyyteen? Nyt saa kertoa ihan vapaasti omasta makkarista. Olisi kiva lukea!

14

243

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • A Single Man

      Samanlaiselta kuin muukin yksiö.

    • et sileeen

      Nukun olkkarin sohvalla. Makuuhuone on varastona...

    • suomiteini

      mulla valkonen iso makuuhuone jossa ei paljon muita huonekaluja parisängyn lisäks (peilit,tv,kaappi). Väriä tuo katossa oleva näyttävä tunnelmavalaisin ja punaset/violetit satiinipussilakanat.

      • Sä oot tosi

        hyvän näköinen. Haluaisin panna sua!


    • -10%

      parisänky. toivon että nainen sisustais. en osaa itse. ei viihdettä mut läppäri kulkee sylissä joten.... siistiä on eli ihan viihtyisää.

    • sinkkumees

      Mikä niistä? Kaikkia yhdistää sotku. Ei nappaa siivoaminen.

    • Lähdin alunperin etsimään kaukoidän meininkiä makkariini, eli tatamit, futonit ja itse sokerihumalassa väsätty yöpöydän tapainen.

      Mutta damn, ei taidot taida riittää. Paljon valkoista, edelleenkin - yritä siinä sitten koisia!

      Mahtaisiko bonsaipuu tehdä mitään?

    • Valkoista

      15 m2, valkoraidalliset tapetit (hohtava raita/himmeä raita) tammiparketti, pyökkilipasto jonka päällä valkoiset kynttiläjalat ja pieni, ohut 19 tuuman TV jossa sisäänrakennettu DVD, yöpöydät ja parisänky pyökinväriset, valkoiset paneeliverhot, yhdet pellavaiset, yhdet läpikuultavat, yksi taulu, valkoinen lautamallinen hylly sängyn päädyssä, siellä hopeisia kynttiläjalkoja, Alvar Aallon maljakkoja (lasisia ja valkoisia, valkoinen silkkuruusu (sellainen missä monta pientä ruusua), valkoinen rottinkiarkku sängynpäädyssä, valkoiset vekkivalaisimet hopeanvärisellä jalalla, kristallikruunu (ei roikkuvaa mallia), metalliosat hopeisia; Valkoinen kangastuoli yhdessä nurkassa, jossa koristeena valkoinen virkattu huopa, valkoinen sängynpeite, pari valkoista koristetyynyä, sitä samaa sarjaa kuin huopa, valkoiset valo-oksat valkoisessa maljakossa toisessa nurkassa. valkoiset pitkäkarvaiset matot sängyn vierssä, molemmilla puolilla, yksi kokonainen seinä täynnä valkoisia kaappeja kattoon asti (7 kpl).
      Olen panostanut sisustukseen koko talossa, yhtä paljon makuuhuoneessa kuin muissa huoneissa. Ja tällä hetkellä on menossa valkoinen vaihe, kuten huomaatte.

    • tuula-neiti

      Pölyallergikkona pidän makkarin mahdollisimman vähillä huonekaluilla mutta löytyy sieltä sängyn ja yöpöydän lisäksi soutulaitekin. Mattoja en pidä makkarissa siivouksen helpottamiseksi. Harkitsen 120 cm leveän sängyn ostamista. Nykyinen on vain 80 cm leveä. Verhot on oikeastaan aina ikkunan edessä koska naapuritalo on vain 30 metrin päässä ja näköyhteys sieltä erinomainen.

    • Se nyt näyttää sellaselta jossa pystyy itte nukkuun, ei sen ihmeempiä. Ei mun luona kukaan käykään niin aivan sama miltä näyttää. Oikeestaan koko tyyli ja trendikkyys yleensäkin on mun mielestä samantekevää, itte arvostan käytännöllisyyttä. Asiaan on syynä myöskin se että mulla ei oo taiteellista näkemystä yhtään... yleensäkin tätä voi soveltaa musta myös pukeutumiseen ja tyylitajuun myöskin.

      • hulluna hupia

        Olisko mitään tekemistä sillä jos asustaa yhä vanhempiensa nurkissa? Mikäs se nimitys nyt olikaan... peräkammarinpoika??


      • hulluna hupia kirjoitti:

        Olisko mitään tekemistä sillä jos asustaa yhä vanhempiensa nurkissa? Mikäs se nimitys nyt olikaan... peräkammarinpoika??

        Asun kylläkin omassa yksiössäni ja jo opiskeluaikana asuin. Et ei pidä paikkaansa... multa vaan puuttuu tuo taiteellisuus kokonaan, en tiedä miks?


    • Mun makuuhuonehan on hiano, kun vasta sitä maalailinkin :DD sängyn päätyseinä on siis cappuccinon värinen, jossa kolme taulua. sänkynä iso parisänky jossa tumman/vaalean violetti päiväpeitto. Tumman violetit verhot, ruskea matto. Sängyn lisäksi makkarissa tietokonepöytä, valkoinen hyllykkö ja lipasto.

    • Minun makuuhuoneeni on lähinnä toimisto/pukuhuone, jossa on sänky.
      Minulla kun on vain yksi huone käytössä.
      Omaan makuuni viihtyisä. Rahaa koko sisustukseen mennyt luultavasti alle satanen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      74
      1290
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      43
      921
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      360
      753
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      127
      709
    5. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      53
      683
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      116
      656
    7. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      648
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      615
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      602
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      584
    Aihe