Eli siis tiedossa olisi yhdet kolmekymppiset ja pukukoodina: V:n rumat kuteet. Mitä te laittaisitte päällenne tälläisiin juhliin, mikä on teidän mielestänne rumin vaate??
Rumimmat kuteet
apuva_
5417
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Minulla on laatikollinen 80-luvun vaatteita, joita olen yrittänyt tyrkyttää ilmaiseksi pois, mutta kukaan ei ole huolinut. Varmaan kaivaisin sieltä laatikosta jotain mahdollisimman huonosti yhteen sopivaa. Miten olisi vaikka harmaat collegehousut neonkeltaisin somistein ja sokkipinkki polyesterisatiininen röyhelöpusero?
Yleisesti ottaen tekokuidut, trikoo ja räikeät värit ovat rumia, joten siltä linjalta lähtisin etsimään juhla-asua. Kierrätyskeskuksesta voisi tehdä loistavia löytöjä.
Haaremihousut, toppaliivi, ruskeakeltainen tekokuituinen paitapusero, kukalliset shortsit...
Haisevat spurguvaatteet. Mielellään eritteet housuissa.
Jotkut trikookhousut,.liian pieni pusero joka väriltään haalistunut...jotkut kamalat karvakengät...tiukka tuulipuku pienillä housuilla että peppu melkein näkyy..alla vyötärölle ylettävät kukka-alushousut..Meihelle kamalan kulahtaneet vakosamettihousut ja korolliset kengät--ja liian pieni bleseri...iso kassi tms..karvahattua yms..
Eiköhän tällä pääse jo aika pitkälle..
http://www.saunalahti.fi/kalle/kuvat/bogart-iso.jpg