Miksi

raija B

te sinkkumiehet olette niin ylipainoisia?

Lihoittaako yksinäisyys? ;D

7

96

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • dfsdhs

      Pizza ja kalja lihottaa näitä ameeboja. Ja sitten kun ei liikuta muuta kuin jääkaapin ja tietokoneen väliä.

    • tyhjyyden täyttö

      Näinhän siinä vähän käy kun ei niitä ihmisen perustarpeita saa täytettyä niin pitää keksiä jotain muuta tilalle täyttämään tyhjiötä :P

    • ................

      Joku läski h*uora taas kirjotti hassun pilkkaviestin.

    • vähä pömppöö

      Olemme todenneet että sinkkunaiset eivät ansaitse hyväkuntoista miestä.

    • 345gww

      Tämä muuten hassua. Ei tarvi mennä kuin n. 20 vuotta taaksepäin niin ajatus ylipainoisesta miehestä toi ensin mieleen tiukasti varatun ukkomiehen. Leppoisan elämän, pari lasta, vaimon, omakotitalon ja ylipäätänsä vakiintuneen elämän muodon. No joo, onhan näitä edelleen, marketeissa lauantaisin näkee perheineen.

      Nyt 2000-luvulla se ylipainoisen perikuva taitaa tosiaan olla yksinäinen nörtti, selvästi aikaisempaa tyyppiä nuorempi mies. Näiden osuus taitaa lisääntyä?

    • Jaa a no kun ei oikein nappaa tuo liikunta... toisaalta mun mielestä naisenkaan ei tartte paljo liikkua, kunhan käveleen pystyy pitempiä matkoja esim. pari kilsaa niin se on jees kun itteki pystyn.

      Ei yksinäisyys lihota ittessään vaan yleinen suhtautuminen liikuntaan.

    • wlfwd

      Juu, tarttis muuttaa ruokailutottumuksia. Vaikka kuntoilen päivittäin, ei se riitä, kun tulee syötyä lähes pelkkää roskaruokaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko valmis? Meidän tarinaan

      Rakastan sinua ❤️
      Ikävä
      93
      2061
    2. Jumankauta sä olet hyvännäköinen

      Ihan mun miehen näköinen 😍
      Ikävä
      58
      1223
    3. Poliisi losautti puukkohemmon hengiltä

      Mitäs läks, heilumaan puukon kanssa eikä totellut käskytystä. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011361763.html
      Maailman menoa
      226
      1098
    4. Nainen, huomasitko kun muutin sinua?

      Niin lyhyessä ajassa niin paljon. Mutta jotain muuttui minussakin. :/
      Ikävä
      97
      1095
    5. Misä tulipalo?

      Mikä palaa Haapavedellä?
      Haapavesi
      10
      1046
    6. Tämä kesä ei ollut vielä meidän

      Olisihan se ihana viettää kesäiltoja kanssasi ulkona. Ei kai ollut vielä oikea aika. Ehkä kohtaamme vielä sattumalta jos
      Ikävä
      64
      971
    7. IS Viikonloppu 12.-13.7.2025

      Viikonlopun ratoksi Skyttä ja Kärkkäinen ovat taiteilleet 3.0 arvoisen ristisanatehtävän ratkottavaksi. Kenenkään ratko
      Sanaristikot
      56
      929
    8. Mitä jos vaan tapaisit sen jota mietit

      Jos se yksi henkilö on sinun mielessäsi niin entäs jos vaan menisit tapaamaan sitä, heti, samantien, miettimättä mitään.
      Ikävä
      87
      895
    9. Sofiaa ei kelpuutettu Martinan kaveriporukkaan

      Ibizalla lomailee Martinan kanssa ihan muut naiset.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      175
      888
    10. Teet tämän niin

      Helpoksi, mutta silti niin vaikeaksi. Vihaan omaa saamattomuuttani, vaikka kaikki olisi saatavilla. 🩷🌸
      Ikävä
      42
      842
    Aihe