Masennuslääkitys ja seksuaaliset halut...

Jos lääkitys vie käytön aloituksen yhteydessä totaalisesti seksihalut, niin voiko halut palautua käytön jatkuessa??? Itselläni sepram mennyt viikon ja heti ekasta pilleristä katosi seksuaalisuus...Ei voisi koko aihe vähempää kiinnostaa. Pelkkä kosketuskin etoooooo.... :-((
1160
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Mulla ihan sama juttu. On kans sepram 20mg. Vai johtuneeko lääkkeestä vai testosteronin vajauksesta, tai kilpparista. Täytyy kysyä lääkäriltä ja pyytää labrakokeita.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tricolours kirjoitti:

Jos lääkitys vie käytön aloituksen yhteydessä totaalisesti seksihalut, niin voiko halut palautua käytön jatkuessa??? Itselläni sepram mennyt viikon ja heti ekasta pilleristä katosi seksuaalisuus...Ei voisi koko aihe vähempää kiinnostaa. Pelkkä kosketuskin etoooooo.... :-((

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu