Feikit vs. aidot

Ovatko nämä Miss Fury, Älyn haamu ja Mies1985-tuplakappaleet mielenkiintoisempia kuin alkuperäiset?
6130
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Älymieheltä ainakin tulee tuoreempaa juttua.

Äänestä

Vaikuttaa kovin yksinkertailselta tämä copy-cat verrattuna alkuperäisiin.

Äänestä
  • Päinvastoin, alkuperäinen Mies1985 on nyhverö, feikki hurmaava ja humoristinen mies.

    Äänestä

Kova meininki tuntuu olevan palstalla. Miksi pitää esiintyä toisen nimimerkillä? Sanoisinko sairasta!

Äänestä

Samanlaisia provoja kaikki, ehkä parempi jos ketään näistä ei olisi palstalla.

Äänestä

Miss Fury -feikki falskaa pahiten. Alkuperäinenhän väitti aina olevansa timmissä kunnossa, kun taas feikki sanoo painavansa puoli tonnia.

Milloin muuten saamme kuulla otteita Miss Furyn ja RAUDON treenipäiväkirjasta? Vai pitääkö ihan itse kirjoittaa?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


NIIN!? kirjoitti:

Ovatko nämä Miss Fury, Älyn haamu ja Mies1985-tuplakappaleet mielenkiintoisempia kuin alkuperäiset?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu