Puuteri

tukkii ihohuokoseni tai ainakin päivittäisen käytön jälkeen ihoni on punoittava ja näppyläinen. Lähinnä käytän Lumenen puuteria. Onko kenelläkään tiedossa hyvää puuteria herkälle iholle?
4719
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Laitat varmaan puuterin alle puhdistetulle iholle normaalisti kosteusvoiteen ja värivoiteen?
Jos näin on niin luulen, että olet allerginen jollekin ainesosalle puuterissa tai voiteissa. Puuteri itsessään tuskin aiheuttaa tuollaista reaktiota yhdessä päivässä.

Äänestä
  • Huomasinkin, että tarkoitit päivittäistä käyttöä. Luulen kuitenkin, että kyseessä voi olla allergia.

    Äänestä

Minulle ei myöskään sovi Lumenen puuterit, niissä on kai jotain mikä ärsyttää ehkä mineraaliöljyä tai jotain. Kokeile jotain muuta puuteria, esimerkiksi Cliniquen irtopuuteri on mielestäni aika hyvää, samoin Baborin, nää on vähän kalliimpia mutta ehkä niissä on vähemmän ärsyttäviä ainesososia. Apteekissa on myös puuteria, Couvrance on nimi se on myös aika hyvin siedettyä.

Äänestä
  • osta sokoksesta No 7 puuteria.sarja englannista ja tuotteet on hajustettomia. Itselläni herkkä ja rasvoittuva iho käytän kys.tuoteita ja ovat hyviä

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Malla kirjoitti:

tukkii ihohuokoseni tai ainakin päivittäisen käytön jälkeen ihoni on punoittava ja näppyläinen. Lähinnä käytän Lumenen puuteria. Onko kenelläkään tiedossa hyvää puuteria herkälle iholle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu