Pariskunta on naimisissa ja rakastavat toisiaan. Petielämä ei oikein toimi niin miksi puoliso ei saisi käydä vieraissa? Se mitä kumpppani ei tiedä ei voi satuttaa.
mitä pahaa
mietiskelijä
91194
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
ehkä on joskus parempi, että ei aina tiedä kaikkea.
Ja näkyy niin paljon enemmän satuttavan se kun tietää. Tietysti, riski kiinnijäämisessä on ja silloin kai sitä vielä enemmän satuttaakin.
No, jokuhan nyt sanoo, että pitää erota. Niin itsekin olen ollut taipuvainen sanomaan, mutta kun tää elämä ei oo niin mustavalkeeta.
Eläminen olis helkkarin helppoo jos kaikki olis vaan joko tai...
Se satuttaa ja muuttaa aina tekijää, joka tietää tehneensä jotakin, josta ei voi kertoa parhaalle ystävälleen eli puolisolleen loukkaamatta tätä.
Ei pidä kuvitella liikoja itsestään.
pitää sitten tehdä toisen selän takana, jos ei siinä ole mitään pahaa?
Sain exältäni sukupuolitaudin. (Vaikka hän oli testatusti terve suhteemme alkaessa.)
Pettäjä ei voi olla 100% varma, mitä tauteja haalii matkan varrelta, vaikka käyttäisikin kondomia (nehän voi tunnetusti mennä rikki, sitäpaitsi suuseksissä harva käyttää niitä).
On ihan sairasta väliinpitämättömyyttä ajatella, ettei se mun pettäminen oikeastaan kenellekään kuulu!
Pitäs mieluumi erota ku pettää. Pettäminen on pahinta mitä voi toiselle tehä. Oma mielipiteeni on että on tosi lapsellista ja epäkypsää pettää ku ei petielämä toimi niinku haluisit. Sul on varmaa käyny mieles sen puolisos raiskaaminenki. Mä oon nii väsyny tähä pettäjäyhteiskuntaa. Eiks nykyää enää kukaa kunnioita puolisoansa.
Arvostan puolisona todella paljon eikä mielessä ole vilahtanutkaan mikään raiskaaminen. Yritä nyt nähdä maailmaa vähän laveammin.
Itse olin jo valmis lähtemään ja jättämään rakastamani ihmisen... eksyit chattiin ja löysin miehen joka oli samassa tilanteessa... puhuimme monta kuukautta ja tapasimme. Harrastimme seksiä kerran vuoden aikana... puhuimme ongelmistamme.
lopputulos:molemmat elämme omissa liitoissamme onnellisina ja saamme toisiltamme sen tuen mitä kotona ei saa.
Minun tapauksessani tämä toimi... muista en tiedä.
Olen sanonut monia kertoja aviopuolisolleni että kokeile jotakin toista naista, koska minun kanssani sinun seksisi ei pelaa. Hän saa tyydytyksen (pallit tyhjiksi) minä en saa mitään.
Hänen mielestään meidän iässämme seksi ei ole enään niin tärkeää, jotta uskollisena tulee pysyä, ja hyvähän meidän on elää. Minä en pysynyt uskollisena. En ole hennonnut hänelle sitä kertoa, en tahdo aiheuttaa mielipahaa. Elämäni laatu parani rakastajan myötä huomattavasti.
ja kuten varmaan minullakin... myös rakkaus omaan mieheen kasvoi kuitenkin siinä sivussa ja ymmärrys miksi kaikki oli niin kuin oli.
Harva nainen myöntää tätä asiaa.
Olisipa mukava jakaa ajatuksia muullakin tavalla kuin vain täällä :)