painoa 64

onko 64 kiloinen mies liian kevyt?
7310
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Riippuu pituudestasi ja iästä. Jos olet esim pari kymppinen ja pituutta on joku 170cm esimerkiksi nii kyllä taitaa olla liian kevyt! Jos taas olet esimerkiksi alaikäinen tai juuri täyttänyt 18 ja pituutta sinulla on esimerkiksi joku 160-165cm niin tuo paino on ihan sopiva...

Äänestä

Pituus ratkaisee ja ikä tosiaan. Nuorella alle 20 v ja teineillä ok mutta aikuisena, vanhemmalla iällä asia toisin.

Äänestä

juu ikää tosiaan 18 vuotta ja pituutta 171

Äänestä

herranjestas SYÖ! :) haluan että mies ei ole aivan lanka.. ;)

Äänestä

Ei ole. Ikäiseksesi olet varmaan just bueno. Ja noilla mitoilla muutenkin:) Hanki pieni tyttöystävä niin tunnet itsesi isoksi :D

Äänestä

Jos on tietty vartalotyyppi niin ei syömällä saa painoa nousemaan. Itse olen 175 cm ja myös joku 64 kg. Syön kuin hevonen, mutta myös liikun paljon, puolimaraton menee kevyesti.

Vartalo on melkein samanlainen kuin 18 vuotiaana. Ehkä jokin 4kg tullut lisää lihaksia. Edelleen käytän hautajaisissa ym. juhlissa vanhaa ylioppilaspukuani joka sopii hyvin, mitä nyt harteista vähän kiristää. Niin ja ikää jo 41v.

Jos tässä väkisten pitäisi jostain syystä alkaa painoa nostamaan niin punttisalilla ja lisäravinteilla ja steroideilla saattaisi tulla vähän lisää mutta kunnon kaappia minusta ei tekisi kyllä millään. Syömällä voisi vatsa kasvaa mutta olisiko se nyt hyvän näköinen jos olisi läskimaha muuten hoikassa vartalossa.

Äänestä
  • Paino lähtee nousee ihan millä vartalotyypillä vain. Se on vain joillaikin huom. vaikeampaa, ei mahdotonta.

    Se on huono informaatio, joka saa ihmiset epäonnistumaan!

    Vince Delmontekin oli myös samanlainen maratoonari nuorena , joka ei millään saanut massaa. Hän sitten tapasi tälläisen old school bodybuilderin, joka neuvo häntä kasvattamaan lihaksia luonnollisin keinoin. Ja tässä tulos muistaakseni 8kk ja 41 paunan lihasmassan jälkeen : http://www.bestbicepworkout.com/wp-content/uploads/2011/06/no-nonsense-muscle-building-vince-delmonte.jpg

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


64 kiloa kirjoitti:

onko 64 kiloinen mies liian kevyt?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu