Pienirintaiset???

Ja mikä yleistys tämä on? "Pieni rintaiset kiinnostavat pedofiilejä!?" Totuus taitaa kuitenkin olla se, että naisella ja teinillä on erilaiset rinnat, oli ne sitten pienet tahi isot.

Teini tyttöjen "kokispullo" tissit eroaa aikuisen naisen loppuun asti kehittyneistä rinnoista aika lailla. Varsinkin nännit ja nännipiha. Voisko ihmiset ymmärtää että jollain voi olla E kuppi ja jollakin A. Tissin kokoa ei kuitenkaan yksin kuppi koko määritä vaan myös rinnan alaympärys mitta. 65-100? Onko tuolla eroa?

Taitaa 65D olla jotain erilaista kuin 95E? Palstailijoiden keski-ikä? Mun hurja veikkaus olis 17 v :D

Tytöt nostakaa ylpeinä rinta rottingille xD "cocikset pystyyn" :D

Ja by the way, en usko että jos miehen edessä olisi topless nainen jolla on pikku tisut niin mies ei edes vilkaisis niihin :)
21561
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Ja en kirjoituksella tarkoittanut loukata tai ylistää ketään, tarkoitus oli vaan nostaa tämä naisten ylpeyden aihe esiin, oli kyse pienistä tai isoista rinnoista!

Äänestä

Lieneekö kyse siitä, että suuririntaiset naiset on tottuneet siihen, että heitä ihannoidaan ja kaikki muut on surkeita. Sit jos joku sanoo pitävänsä pienistä rinnoista, niin se onkin jotenki tosi kumma ajatus "mitä hittoo, enks mä ja vain mä olekaan se kaikista pantavimman näköinen?!" ja pitää sitten alkaa mollaamaan ja iskeä vyön alle, kun naisethan muutenki kilpailee koko ajan ulkonäöllään ja harrastaa jotain ihme kilpavarustelua, ainaki suuri osa... On kaikki esillä tiskillä, eli isoo kaula-aukkoo, että tissit näkyy tai tukka värjätty ja hiuslisäkkeitä ja paljon meikkii...

Voiko mitään rumempaa edes sanoo, kun että jos susta pidetään kun sul on pienet tissit, niin täytyy olla sen miehen kyllä pervo ja sairas? Itse pidän enempi pepuista, joten rinnoilla ei ole niin suurta merkitystä ja kauniita olen nähnyt sekä suurissa että pienissä, ja kyllä mä kuitenkin niitä tissejäkin katson jos naisen edestäpäin näen ja tissit kiinnostaa ja kiihottaa, eikä katse siirry pois, vaikka pienet tissit oliskin vastassa.

Nyt sitten huonoperäiset naiset etsimään jotain vikaa ja perversiota minusta! :D Ette muuten voi haukkuu homoksi kun homot on pepusta kiinnostuneita anaaliseksin takia. En pidä anaaliseksistä mutta tykkään panna naista takaapäin ja hyväillä ja katsella niitä ihania pakaroita, eli homokortti on teiltä nyt viety. Katsokaas, kun mä tykkään pyöreästä, muhkeasta ja kiinteästä brassi-bebasta, joita löytyy vain naisilta.

Äänestä

Mut just tämä ihmetyttää että takapuolista tykkäävät miehet on hinareita ja pikkutisuista tykkäävät pedofiileja. Ihmeissäni luen näitä.

Onko lihavista pitävät myös tavallaan sairaita? Jos nyt näin järkevästi ajattelee niin 95E nainen ei voi olla langan laiha ja rasvaahan ne rinnat on. No tyydyttääkö tälläinen lihavuutta ihannoiva mies itseään laardi kimpaleella paremman puutteessa?

Ite ottanut sen periaatteen että kaikkia en voi miellyttää enkä sitä edes halua. Jos mun kroppa ei miellytä niin so f***ng what, tiedän kuitenkin omat mittani ja olen niihin tyytyväinen.

Äänestä

Hahah!

Tämä oli kyllä tosi hyvä. Itse olen pienirintaisena kyllästynyt kommentteihin "kyllä tosinaisella rinnat pitää olla" tai "eihän pienirintaisia naisia edes erota pojista". Joo en minäkään mene arvostelemaan kaikkia isorintaisia naisia riipputisseiksi (varsinkin kun ei kaikki isot rinnat suinkaan roiku, vaan monet terhakkoina ja pyöreinä kauniisti pystyssä ovat). Saati hauku isorintaisista naisista pitäviä perversseiksi jotka eivät vauvaikäisenä saaneet tarpeeksi tissiä.

Jokaisella on oikeus mielipiteeseensä ja jokaisella naisella on oikeus olla oman näköisensä.

Äänestä

Pedofilia terminä viittaa ihmiseen joka on seksuaalisessa mielessä kiinnostunut nimenomaan lapsiin jotka eivä ole vielä saavuttaneet murrosikää. Murrosikäisistä kiinnostuneille on oma termi, jota en nyt muista.

Itselleni tissien "hyvyys" ei ole suoraan sidottu niiden kokoon. Suht pienetkin voi olla kivat, ja taas isot ruikkuvat ei ehkä ole mun juttu. Toisaalta olenkin enemmän perseen ja leveiden lanteiden perään.

Äänestä

Miehistä osa tosiaan on enemmän peppu (siis muodot, ei mikään homo juttu) ihmisiä ja osa tissi ihmisiä.

Mut silti ihmettelen tota, et miks pienet rinnat rinnastetaan teini tisseihin? Itse omistan 70C ja voin rehellisesti sanoa että pienet ne rinnat on (niin on kyllä nainenkin) mut tänä päivänä jo kaukana tienien cokiksista. Toista oli teininä xD *voi niitä aikoja :D

En minäkään tai kukaan muukaan vertaa isoja rintoja vanhan mummon utareisiin jotka pitää heittää olkapään päälle rinnan alusia pestessä. Siis ei, ei näin!

Pedofiilin mieli on kieroutunut ja yleisesti ottaen hän on kiinnostunut pienistä lapsista (YÖK!) Siis lapsista joilla ei ole minkäänlaista kehitystä.. Sen takia rinnastus onkin hieman outo ja outoa on myös se, että aikuisilla ihmisillä on liikaa aikaa keskittyä moittimaan toisten rinta varustusta tai jostain tietystä asioista tykkääviä..

No edelleen nostan kehittyneet itikan puremat ylös ja laitan nokan kohti uusia tuulia (tuulia sanalla en tarkoita ihmisen nimeä, eli en ole lesbo, vaan sitä ilmiötä jopa puhaltaa pihalla. Sanottakoon tässä vaiheessa niin ei tarvitse jälkikäteen korjailla), tosin taidan kiertää ne pedofiilit kaukaa xD

Äänestä
  • Hassua, mun rinnat on myös n. kokoa 70C tai ehkä 75C ennemminki ja musta ne on isot! Tai riippuu tietty mihin vertaa.. Mulla on ollut kaksi miestä elämäni aikana joista toinen oli selkee peppumies ja toinen tissimies. Molempi parempi niin kuin sanotaan. ;)

    Äänestä

Niin riippuu mihin vertaa. Kaikki on suhteellista, mitä isompi rinnan alaympärys sitä isommat rinnat jos kuppi on C tai D. Ja tyytyväisenä näitä puremia kuljettelen ei siinä, mut pointti oli siinä kuinka pienirintaisten naisten ihailijoita verrataan pedofiileihin. Mut onhan 70C pienempi kuin 95 e

Äänestä

Mulla on E75 -tissit ja vaihtaisin ne koska vaan C-kupin tisseihin. Mieluummin olisin A:kin kuin tämä. Olen miehille yleensä vain pelkät tissit. Ei kiva. No onneksi en ollut sitä ex-miehelleni, joka piti tärkeimpänä sitä mitä naisella on korvien välissä.

Toisaalta rintojen pienennysleikkaukseenkaan en haluais mennä (ei kyllä nyt olis varaakaan), kun pelkäisin tuntoherkkyyden häviämistä. Rinnat on kuitenkin mulle hyvin tärkeä osa seksiä ja esileikkiä.

Äänestä

Miehenä inhoan suuria rintoja. Vaikka pidän pienistä rinnoista, pidän silti leveästä lantiosta ja hyvin kehittyneistä reisistä ja pohkeista. Viittaako pedofiiliaan?

Äänestä
  • Todellakin :D?
    Minulla on pienet rinnat ja naisellinen lantio peppu reidet. Urheilu pienensi tissit ja kasvatti alakroppaa.
    Tuntuu, että kaikki miehet ihannoivat joko isorintaisia ja uhkeita tai pienirintaisia, joilla on kapea lantio ja reidet.
    Mulla ainakin itsetunto maassa, kun kuulun vartalotyypiltäni kastiin Shakira.

    Äänestä

Mitä ihmettä tarkoittaa cokis-tissit?

Äänestä

Kuitenkin tällä palstalla tuntuu olevan moraalisesti ainoa oikea ominaisuus omata pienet tissit, tai ainakin puhua negatiiviseen sävyyn isoista rinnoistaan. Ai sitä lehmittelyn määrää, jos sattuu toteamaan jotain muuta - joku hurja vaikka olemaan ylpeä uhkeasta povestaan.

Äänestä

Kyllähän naisia on monenlaisia, mutta niin miehiäkin. Perinteisesti naisen rinnat ovat yksi hedelmällisyyden tunnusmerkki. Varmasti ne miehet, jotka kiinnostuvat pienirintaisista, ovat keskimäärin erilaisempia kuin ne, jotka kiinnostuvat suuririntaisemmista. Toiset miehet vain pitävät poikamaisemmista naisista, kuten naisissakin on niitä, jotka pitävät vähemmän miehekkäistä miehistä. Ihmisen seksuaalisuus ei ole niin yksinkertainen asia. Yleensä pienirintaiset naiset ovat muutenkin poikamaisempia ja seksuaalisesti viriilimpiä, koska heillä on keskimäärin korkeammat mieshormonitasot kuin isorintaisilla uhkeilla naisilla. Uhkeat isorintaiset naiset ovat taas muutenkin rakenteeltaan pyöreämpiä, vakaampia ja parempia äitejä toisin kuin pienirintaiset naiset, jotka ovat "miesten iloksi" ja joilla on elämässään aikaa pohtia omaa ulkonäköä ym. kun perhe ei ole ensisijainen vaan seksuaalivietit ovat voimakkaat.

Äänestä
  • Mitenkäs sitten on tutkittu juttu, että pienillä rinnoilla imetys onnistuu yleensä paremmin kuin suurilla :)?

    Äänestä

  • Siis mitä helvettiä sönkkäät? :D Miten joku saa muutaman rivin mittaiseen tekstiin sullottua noin paljon typeriä ja stereotyyppisiä yleistyksiä?

    "Yleensä pienirintaiset naiset ovat muutenkin poikamaisempia ja seksuaalisesti viriilimpiä, koska heillä on keskimäärin korkeammat mieshormonitasot kuin isorintaisilla uhkeilla naisilla"

    Ai että voi olla vain pienirintaisia, poikamaisen näköisiä hoikkia/laihoja naisia tai isorintaisia ja "uhkeita", muodokkaita naisia? Eli pienirintainen ei voi olla muodokas ja vastaavasti isorintainen ei voi olla hoikka ja urheilullinen?

    Minulla on kohtuu pienet rinnat mutta silti leveä lantio ja kapea vyötärö eli suht naisellinen vartalo eikä mikään "poikamainen". Rinnatko siis pelkästään määrittävät onko nainen "nainen" vai poikamainen?

    "Uhkeat isorintaiset naiset ovat taas muutenkin rakenteeltaan pyöreämpiä, vakaampia ja parempia äitejä toisin kuin pienirintaiset naiset, jotka ovat "miesten iloksi" ja joilla on elämässään aikaa pohtia omaa ulkonäköä ym. kun perhe ei ole ensisijainen vaan seksuaalivietit ovat voimakkaat."

    Siis ei herranjumala :D. Kaikki isorintaiset eivät todellakaan ole pyöreitä eivätkä kyllä välttämättä parempia äitejäkään. Rinnatko siis määrittelevät naisesta ihan kaiken, aina hyvästä äitiydestä siihen, miten vietät elämääsi ja kuinka paljon tarvitset seksiä ym? Ihan sairas ihminen taidat olla.

    P.S. Omalla äidilläni on pienet rinnat ja hän on ollut aivan mahtava äiti. Eikä sen puoleen kovin "viriili" koska hänellä on ollut 3 miestä elämänsä aikana ja isäni kanssa on viihtynyt viimeiset 27 vuotta..

    Äänestä

  • yleistävät apinat kirjoitti:

    Siis mitä helvettiä sönkkäät? :D Miten joku saa muutaman rivin mittaiseen tekstiin sullottua noin paljon typeriä ja stereotyyppisiä yleistyksiä?

    "Yleensä pienirintaiset naiset ovat muutenkin poikamaisempia ja seksuaalisesti viriilimpiä, koska heillä on keskimäärin korkeammat mieshormonitasot kuin isorintaisilla uhkeilla naisilla"

    Ai että voi olla vain pienirintaisia, poikamaisen näköisiä hoikkia/laihoja naisia tai isorintaisia ja "uhkeita", muodokkaita naisia? Eli pienirintainen ei voi olla muodokas ja vastaavasti isorintainen ei voi olla hoikka ja urheilullinen?

    Minulla on kohtuu pienet rinnat mutta silti leveä lantio ja kapea vyötärö eli suht naisellinen vartalo eikä mikään "poikamainen". Rinnatko siis pelkästään määrittävät onko nainen "nainen" vai poikamainen?

    "Uhkeat isorintaiset naiset ovat taas muutenkin rakenteeltaan pyöreämpiä, vakaampia ja parempia äitejä toisin kuin pienirintaiset naiset, jotka ovat "miesten iloksi" ja joilla on elämässään aikaa pohtia omaa ulkonäköä ym. kun perhe ei ole ensisijainen vaan seksuaalivietit ovat voimakkaat."

    Siis ei herranjumala :D. Kaikki isorintaiset eivät todellakaan ole pyöreitä eivätkä kyllä välttämättä parempia äitejäkään. Rinnatko siis määrittelevät naisesta ihan kaiken, aina hyvästä äitiydestä siihen, miten vietät elämääsi ja kuinka paljon tarvitset seksiä ym? Ihan sairas ihminen taidat olla.

    P.S. Omalla äidilläni on pienet rinnat ja hän on ollut aivan mahtava äiti. Eikä sen puoleen kovin "viriili" koska hänellä on ollut 3 miestä elämänsä aikana ja isäni kanssa on viihtynyt viimeiset 27 vuotta..

    Otatkohan sä nyt vähän liian vakavasti nuo asiat? On aivan tutkittu juttu, että isorintaisilla naisilla on korkeammat estrogeenitasot. Eivät ne rinnat yksinomaan määrittele yksilön käytöstä vaan hormonitoiminta, jonka vaikutukset yksilön käyttäytymiseen ovat kiistattomat. Toki poikkeuksia aina mukaan mahtuu, koska tulokset ovat keskimääräisiä.

    Pienirintaiset naiset voivat myös olla aivan hyviä äitejä ja aivan naisia siinä missä muutkin naiset. Usein heillä on vain voimakkaampi kilpailu- ja seksuaalivietti. Varmaan se pienirintaisuus aiheuttaa ne ulkonäkökompleksit ym. Yleensä pienirintaiset naiset ovat todella tarkkoja naiseudesta ja siihen liittyvistä ominaisuuksista. Isorintaisilla naisilla on jo muuten niin korkea naisellinen itsetunto, ettei heidän tarvitse todistella naiseuttaan millään muulla ulkoisilla avuilla.

    Äänestä

  • nainen kuin nainen kirjoitti:

    Otatkohan sä nyt vähän liian vakavasti nuo asiat? On aivan tutkittu juttu, että isorintaisilla naisilla on korkeammat estrogeenitasot. Eivät ne rinnat yksinomaan määrittele yksilön käytöstä vaan hormonitoiminta, jonka vaikutukset yksilön käyttäytymiseen ovat kiistattomat. Toki poikkeuksia aina mukaan mahtuu, koska tulokset ovat keskimääräisiä.

    Pienirintaiset naiset voivat myös olla aivan hyviä äitejä ja aivan naisia siinä missä muutkin naiset. Usein heillä on vain voimakkaampi kilpailu- ja seksuaalivietti. Varmaan se pienirintaisuus aiheuttaa ne ulkonäkökompleksit ym. Yleensä pienirintaiset naiset ovat todella tarkkoja naiseudesta ja siihen liittyvistä ominaisuuksista. Isorintaisilla naisilla on jo muuten niin korkea naisellinen itsetunto, ettei heidän tarvitse todistella naiseuttaan millään muulla ulkoisilla avuilla.

    Tuo on kyllä totta, että isorintaisilla on ego yleensä aika korkealla. Naiset tuntuvat usein kuvittelevan, että isorintaisuus on synonyymi seksikkyydellä. Sitten tiputaan korkealta ja kovaa...

    Äänestä

Kyllä rinnat kehittyvät jo aika nuorena. Ihan samanlaisia rintoja olisi myös vanhemmilla naisille jos he eivät olisi rupsahtaneet, lihonneet taikka synnyttäneet.

Äänestä
  • Kyllä naisilla rinnat muuttuvat aina iän myötä, ei kenelläkään ole nelikymppisenä tismalleen samanlaiset tissit kuin teininä. Toki lihominen ja lasten saaminen muuttaa yleensä enemmän (joillain vähemmän), mutta kaikilla ne muuttuvat.

    Äänestä

  • Lexanne kirjoitti:

    Kyllä naisilla rinnat muuttuvat aina iän myötä, ei kenelläkään ole nelikymppisenä tismalleen samanlaiset tissit kuin teininä. Toki lihominen ja lasten saaminen muuttaa yleensä enemmän (joillain vähemmän), mutta kaikilla ne muuttuvat.

    Tietenkin rinnat muuttuvat jatkuvasti niinkuin koko muukin keho. Se ei tarkoita, että rinnat eivät olisi täysin kehittyneet jo nuorena.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Provoja!!!! kirjoitti:

Ja mikä yleistys tämä on? "Pieni rintaiset kiinnostavat pedofiilejä!?" Totuus taitaa kuitenkin olla se, että naisella ja teinillä on erilaiset rinnat, oli ne sitten pienet tahi isot.

Teini tyttöjen "kokispullo" tissit eroaa aikuisen naisen loppuun asti kehittyneistä rinnoista aika lailla. Varsinkin nännit ja nännipiha. Voisko ihmiset ymmärtää että jollain voi olla E kuppi ja jollakin A. Tissin kokoa ei kuitenkaan yksin kuppi koko määritä vaan myös rinnan alaympärys mitta. 65-100? Onko tuolla eroa?

Taitaa 65D olla jotain erilaista kuin 95E? Palstailijoiden keski-ikä? Mun hurja veikkaus olis 17 v :D

Tytöt nostakaa ylpeinä rinta rottingille xD "cocikset pystyyn" :D

Ja by the way, en usko että jos miehen edessä olisi topless nainen jolla on pikku tisut niin mies ei edes vilkaisis niihin :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu