Ajaisiko akuutti rahapula sinua

teräaseen kanssa myymälöihin? Eli voisitko ryöstää, vai oletko jo tehnyt niin?
453
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

monesti ollut kaupassa puukko ja vasara mukana,ei niitä taja ku mukana roikkuu.

Äänestä

Miten semmoinen rahapula voisi päästä yllättämään? En lyhyellä aikavälillä edes tarvitse rahaa: kunhan on vähän ruokaa ja lämmin huone, missä viettää aikaa.

Äänestä

Kyllä joo.


Kun viimeksi olin vähän lyhyessä, niin kävin kellarista hakemassa naapurin perunoita muusiksi.

Mansessa mä törmäsin Suomen pankin alakerrassa omituisiin, läpinäkyviin jätesäkkeihin. Lähempi tarkastelu osoitti niiden olevan silputtuja viidensadan euron seteleitä.

Säkkejä oli neljä tai viisi, ja kokoluokka jotain kolmeasataa litraa.

Äänestä

Hitto!


Mä unohdin tämän olevan salaista tietoa (oikeastaan en piittaa juuri paskaakaan mistään salaisuudesta).


(salaperäsitä naurua)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nii. kirjoitti:

teräaseen kanssa myymälöihin? Eli voisitko ryöstää, vai oletko jo tehnyt niin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu