Kuvitelkaa minkähän syyn takia Yhdysvallat on tehnyt suunnitelman rakentaa innovaatiokeskuksen helsinkiin. Niin Raakkuna on tuonut tämän asian useastikkin esille kirjoituksissani, kun väitän että rotupuhdas Finns Arjalainen on varsin hyvin tuottava ihminen omalla innovaatisella työskentelyllään.
Ja meillä suomessa on kuitenkin aitoja Arjalaisia vielä sentään aika paljon, kun taas Yhdysvalloissa on aikaisemmat erinomaiset sukujuuret kärsineet paljonkin degeneroitumista vääränlaisen ristisiitoksen takia. Ja silloin uusi sukupolvi ei kykene enää niin hyvään innovaatiseen työskentelyyn kuin aikaisemmat Skotlantilaiset, ja irlantilaiset, sekä hyvä Englantilaiset sukunsa alkuperäis edustajat. Niin Amerikka haluaa sijoituksellaan olla hyödyntämässä alkuperäistä Finns Ugri Arjalaista innovaatiota, ja ohjata se parhaalla mahdollisella tavalla tuotantoon. Niin onhan se aika hyväksyttävää, vai mitä. Salut.
http://www.hs.fi/talous/USA aikoo rakentaa innovaatiokeskuksen Helsinkiin/a1305546298174
Ja meillä suomessa on kuitenkin aitoja Arjalaisia vielä sentään aika paljon, kun taas Yhdysvalloissa on aikaisemmat erinomaiset sukujuuret kärsineet paljonkin degeneroitumista vääränlaisen ristisiitoksen takia. Ja silloin uusi sukupolvi ei kykene enää niin hyvään innovaatiseen työskentelyyn kuin aikaisemmat Skotlantilaiset, ja irlantilaiset, sekä hyvä Englantilaiset sukunsa alkuperäis edustajat. Niin Amerikka haluaa sijoituksellaan olla hyödyntämässä alkuperäistä Finns Ugri Arjalaista innovaatiota, ja ohjata se parhaalla mahdollisella tavalla tuotantoon. Niin onhan se aika hyväksyttävää, vai mitä. Salut.
http://www.hs.fi/talous/USA aikoo rakentaa innovaatiokeskuksen Helsinkiin/a1305546298174
Vastaukset 20
Vanhimmat
Kylläpä natsit oli toisen maailansodan aikaan ahkeria panomiehiä Suomessa ,sillä PS:lla on jopa 20%. kannatus nykyään.Halla-aho puhuu kuin natsi,ja Soini syö kuin natsi.Siinä meillä on kuule raakkuna1 innovaatiota kerrakseen,kannattaa patentoida.
Meillä on suomessa todellakin kokonainen väestönosa joka on germaanista sekoitusta Arjalaisuudessa, ja sen laatu on mielestäni kohtuullisen hyvä. Salut.
Tanska sai ennen Suomea oman innovaatiokeskuksensa:
http://en.wikipedia.org/wiki/Innovation_Center_Denmark
Olet oikeassa siinä että Tanska sai ennen Suomea oman innovaatio keskuksen, ja se johtuu Tanskan hyvästä norjalaisperäisestä rotupohjasta joka on myös Arjalaisuutta. Niin silti väitän että Finns Ugri Arjalaisuus alkaa pulppuamaan innovaatiota paremmin kuin norjalaiset. Salut.
Mutta,eikö persut muistuta enemmän tyrannosauruksia kuin kepumullikoita?
Alkuperäiskansalainen saattaa olla joskus varsin Ugrimainen olemukseltaan. Joop.
Jenkit rakentaa salaisen vakoilukeskuksen Suomeen.Lyhyt matka ryssänpuolelle.
Kun väitän että Amerikka on uudistamassa CIA,n ryhmää ja toimintaa parhaillaan, niin kyllä me suomalaiset vaan hyväksytään CIA-konttori tänne suomeen, ja vieläpä Naton harjoitusleiri. Uskotko että rajan läheisyys ei haittaa silloin kun Nato on rakentanut vahvan puolustuksen linjoillemme. Salut.
http://www.washingtonsblog.com/2011/09/wall-street-protest-starting-to-look-like-egypt.html
kova meno Muurikadulla --- kuin Egyptissä
Kun innovaatiokeskus perustetaan niin sen toimintakaava täytyy olla suomalaisten hyväksymä, eli antamamme innovaatinen työskentely täytyy olla hyväksyttyä loppuun asti. Ja se tarkoittaa sopimusperäistä sitoutumista innovaatioiden soveltamiseen, ja tuotantoon saattamiseen. Niinpä uskon että läheinen yhteistyö Amerikkalaisten kanssa on kummallekkin osapuolella arvokasta, koska kaikki tuottava pitkäainen toiminta täytyy olla ilman ristiriitaa, ja sen täytyy tyydyttävässä määrin olla myös suomalaisten etujen mukaista. Salut.
siis tarkoitat kokoomuksenhyväksymä, eikö?
Tollanen asennoituminen on vanhakantaista Sosdemin kielteistä linjautumista, joka saa jäädä historiaan, sillä Suomen uusi Perustuslaillinen linjaus kattaa Kokoomuksen hoitaman tuotantoedellytyksen, ja myös Sosdemin huoltapitämän kansallisen etuisuuden. Joten tulevien kriisiaikojen kautta me saavutamme poliittisen yhdentymisen yhteen ainoaan poliittiseen linjaukseen, joka toteutetaan Perussuomalaisuuden nimissä. Salut.
Innovaatiokeskus=Sotilastukikohta
Eihän innovaatiokeskus ole mikään sotilastukikohta. Vaan voin sanoa että tulee olemaan Naton sotilastukikohta erikseen, innovaatiokeskuksesta. Salut.
Tottakai amerikanherrat rakentaa Helsingissä innovaatiokeskuksen,jossa Suomen pikkuporvaristo pääsee nuolemaan kunnon monopolikapitalistien ja Nato-luuserien
per seitä.
näin on, hyvä kommentti ja suora
Kun puhutaan innovaatiokeskuksesta, niin silloin puhutaan innovaatioista joita tullaan työstämään eteenpäin tuotantoon. Joten vanhalla homomaisella käytöksellä ei pärjää tuossa laitoksessa. Salut.
Demokraattinen maa saa rakentaa toiseen demokraattiseen maahan mitä vain.
Maan myyminen diktatuurien kuten RYSSSSÄja Kiina kansalaisille tai yrityksille (rikollisjärjestöille) on maanpetos.
Onhan se hieno esitys, että demokraattinen maa osaa toimia yhteistyössä demokraattisen maan kanssa. Joop.
vakoilukeskus