Linkki roinasta kiinnostuneille

Miettikää nyt vielä uudestaan:

http://www.youtube.com/watch?v=UcQsapPz2fo
2104
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jep, ongelmana on liian nopean vaikutuksen ja kehityksen hakeminen.
Ammattilaiset varmasti pystyvät jo jotenkin hallitsemaan kokonaisuutta, ainakin paremmin mitä amatöörit.

Ongelmana on steroidien käyttämisen määrä suhteessa normaaliin kivesten valmistamaan määrään. Huippujuoksijat käyttävät palautuakseen tulpa-annoksen mitä normaalisti kivekset valmistavat.
Ongelma tulee bodaajat ja voimannostajat jotka ottavat moninkertaisia annoksia normaaliin tasoon verrattuna. Jotkut käyttävät kymmenkertaista tasoa ja jotkut jopa lähelle 100x tasoa. Tuollainen ylikäyttäminen toki on jo hengenvaarallista.

Lääkärien valvonnan alaisena pystyy käyttämään kohtuu turvallisesti, määrät ovat samalla tasolla-1,5 kertaisia siihen tasoon verrattuna mitä ihminen normaalisti tuottaisi hormoonia itse. Kovan treenin aikana tuollaine auttaa palautumaan rasituksesta. Kohtuukäyttäminen edistää siis lihasmassan kertymistä. Jos joku käyttää niin usein tulee houkutus kehittyä nopeasti, tuollainen johtaa myöhemmin terveysongelmiin. Jos joku aloittaa käyttämisen 18-vuotiaana niin tuskin huomaa suuria terveysongelmia vielä 22-vuotiaana. Käytettyään viisivuotta kuuriluonteisesti liian suuria annoksia voi jo jäädä pysyviä vaurioita kehoon, niitä vaurioita harmittaa kantaa mukanaan hautaan saakka.
Kropan tulee välillä palautua eli ei aineita tule käyttää jatkuvasti, jaksotus käytön ja palautuksen välillä tulisi olla ammattilaisen ohjaamaa, mielellään lääkärin ohjaamaa.

Jos joku haluaisi käyttää aineita tulisi aineiden olla puhtaita, synteettisiä apteekkilääkkeitä joissa on takuu. Käyttämisen tulisi tapahtua valvotusti välillä testaten veriarvoja.

Jos noin ei ole ja käytät aineita kannattaisi harkita aineiden käytön lopettamista tai siirtyä hallitumpaan vähäiseen käyttämiseen.

Monta ystävääni ovat harmikseni muuttuneet entisaikojen voimakuninkaista normaaleiksi kukkakepeiksi lopetettuaan aineiden käyttämisen. Heille lääkäri antoi kaksi vaihtoehtoa, lopeta tai kuole. Ihminen usein valitsee elämän vaikka vituttaahan se kävellä 30kg pienempänä.

Äänestä
  • Tuossa yhdessä linkissä tuon youtube videon käyttäjältä Flex Wheeler kertoo kuinka lääkäri käski sen jatkaa käyttämistä, siis pieniä määriä, taikka sitten vaihtoehtona, että ei seiso enää koskaan ja muutenki löysä makaroni koko mies. Hauskan näkönen toi plösö kuva Wheeleristä, toki mainoshan toi oli koko video.

    Maailmassa Top-10 kuuluva bodari jolla ei ole enää rahaa kisailla, heh, kasvuhormoniin menee 30 000$ vuodessa, ja siihen kaikki muut roinat päälle. Siis siinä haastattelulinkissä. Suurin osa jätkistä on puoliunessa salilla, eli eivät oikeestaan reenaa edes kovaa, kisataan vaan geeneistä ja hormonitasapainosta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


25234255 kirjoitti:

Miettikää nyt vielä uudestaan:

http://www.youtube.com/watch?v=UcQsapPz2fo

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu