Hei,
Arvostaisin kovasti jos saisin vastauksen seuraavaan kysymykseen. Olisi tarkoitus printata (printtaus tehdään siis itse, ei palvelun kautta) vaatteisiin omia logoja vaikka tapahtumia varten. Mistä saisi uusia vaatteita (pääasiassa t-paitoja, collegeja, ei mitään erikoisuuksia) joissa ei olisi mitään valmistajan merkkiä ja joihin voisi nämä printit tehdä ja myydä eteenpäin "täysin omana vaatteena". En voi mennä perus vaatekauppaan, ostaa paidan (joissa on kaikissa jonkinlainen valmistajan merkki joka tapauksessa), tehdä printin ja myydä omana. Osaisiko kukaan neuvoa tai kertoa yrityksiä jotka myyvät tällaisia vaatteita?
Kiitän!
Mistä merkitsemättömia vaatteita
3
399
Vastaukset
- perheen pyykkäri
En nyt osaa sanoa mistä kannattaisi etsiä mutta varmasti löydät kaupoista ihan perus-t-paitoja, joissa ei ole painatusta valmiina, sitten vaan niskasta pois valmistajan laput tai pesuohje, josta käy ilmi valmistajan tiedot.
Oikeesti moni bändipaita on Fruit of The Loom, ja se lappu on siellä niskassa, silti paidassa lukee vaikka Deep Purple tai (Dion) Heaven and Hell, tuo paita on laadukas ja kestää käyttöä.
Ainakin Dressmanilta saa halpoja paitoja, jos on kyse vain yhden tapahtuman kestävästä paidasta. - printit
Kiitos ideasta, noinhan se tosiaan on että monet bändipaidat on tosiaan Loomia. Siihen olisi vielä kiinnostava saada vastaus voinko myydä niihin tekemiä printtejä "omana" tuotteena ilman lainopillisia ongelmia vai tarvitaankohan tähän sopimus. Jos joku osaa vielä neuvoa tästä tai muita "merkitsemättömien" vaatteiden valmistajia niin olisin kiitollinen.
- Nimimerkkkki
printit: no ainakin voisi kuvitella että niitä tekevältä taholta voisi kysyä.
http://www.fruitoftheloom.com/
ps. onnea sinulle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1808351
- 114638
Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka523710Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?1043086Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv952732Hei Antti. Minähän varoitin jo 2 v sitten, ettei sinusta tule pääministeriä, vaikka kuinka
voittaisit vaalit. Vasurit ovat aina puukottaneet toisiaan selkään, eivät koskaan edestäpäin. Marinistit varsinkin IL t62418Uusnatsien ilkivalta Joensuussa jatkuu.
Saavat mellastaa persujen suojissa miten haluavat. Särkevät ja tuhoavat toisten omaisuutta, tähän on johtanut persujen m121668- 441485
Minkä kouluarvosanan (4-10) annat Thank God, sä tulit! sarjalle?
Katsoitko Thank God, sä tulit!? Uusi viihdeohjelma ei ollut kaikkien makuun, mutta jotkut tykkäsivät. Minkä kouluarvos631300Päivi Räsänen sai kutsun kongressiin todistajaksi.
Pystyykö Päivi pysymään totuudessa ja kertomaan kongressille, että raamattu ei ole lakikirja jota pitäisi noudattaa poli4171255