Mistä merkitsemättömia vaatteita

printit

Hei,

Arvostaisin kovasti jos saisin vastauksen seuraavaan kysymykseen. Olisi tarkoitus printata (printtaus tehdään siis itse, ei palvelun kautta) vaatteisiin omia logoja vaikka tapahtumia varten. Mistä saisi uusia vaatteita (pääasiassa t-paitoja, collegeja, ei mitään erikoisuuksia) joissa ei olisi mitään valmistajan merkkiä ja joihin voisi nämä printit tehdä ja myydä eteenpäin "täysin omana vaatteena". En voi mennä perus vaatekauppaan, ostaa paidan (joissa on kaikissa jonkinlainen valmistajan merkki joka tapauksessa), tehdä printin ja myydä omana. Osaisiko kukaan neuvoa tai kertoa yrityksiä jotka myyvät tällaisia vaatteita?

Kiitän!

3

418

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • perheen pyykkäri

      En nyt osaa sanoa mistä kannattaisi etsiä mutta varmasti löydät kaupoista ihan perus-t-paitoja, joissa ei ole painatusta valmiina, sitten vaan niskasta pois valmistajan laput tai pesuohje, josta käy ilmi valmistajan tiedot.

      Oikeesti moni bändipaita on Fruit of The Loom, ja se lappu on siellä niskassa, silti paidassa lukee vaikka Deep Purple tai (Dion) Heaven and Hell, tuo paita on laadukas ja kestää käyttöä.
      Ainakin Dressmanilta saa halpoja paitoja, jos on kyse vain yhden tapahtuman kestävästä paidasta.

    • printit

      Kiitos ideasta, noinhan se tosiaan on että monet bändipaidat on tosiaan Loomia. Siihen olisi vielä kiinnostava saada vastaus voinko myydä niihin tekemiä printtejä "omana" tuotteena ilman lainopillisia ongelmia vai tarvitaankohan tähän sopimus. Jos joku osaa vielä neuvoa tästä tai muita "merkitsemättömien" vaatteiden valmistajia niin olisin kiitollinen.

    • Nimimerkkkki

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      193
      1422
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      138
      913
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      85
      872
    4. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      52
      801
    5. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      758
    6. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      253
      667
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      330
      639
    8. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      9
      636
    9. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      57
      619
    10. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      53
      594
    Aihe