Hei. Onko kellään ehdotuksia kun pitäisi ostaa nuorelle naiselle lahjaksi sormus. Mielellään leveä ja näyttävä, ei kuitenkaan mikään jalokivisormus vaan hopeinen ja massiivinen. hinta maksimissaan 100e. Laittakaapa vaikka linkkejä hyvistä vaihtoehdoista.
Mikä sormus?
2
290
Vastaukset
- isabella1234
Hankala tietysti sanoa, kun ei ole tiedossa millainen tyyli hänellä on :) suosittelen, että itse lähdet kiertelemään eri korukaupoissa ja katsot, mikä on valikoima. Myös osto- ja myyntiliikkeistä, samoin kuin anttiikkiliikkeistäkin saattaa joskus löytyä hopeasormuksia nimenomaan tuohon budjettiin sopivina. Voihan toki myös netin kautta tilata. Joskus markkinoilla tmv. saattaa olla hopeakorujen myyjiä. He yleensä myyvät goottihenkisiä koruja, jos tuo nyt on oikea termi.
En mielelläni osta itselleni koruja korukauppaketjuista (Kultajousi, Timanttiset), sillä voin olla 100% varma, että jollakulla muullakin on sellainen. Jos haluaa jotain hieman massasta erottuvampaa ja uniikimpaa, täytyy etsiä muualta. Pienistä jopa huomaamattomista korukaupoista tekee usein ihania löytöjä. :) Onnea etsintöihin!- isabella1234
P.S: en nyt tarkalleen tiedä, millaisia linkkejä halusit, mutta pistänpäåhän tähän pari, jossa on omasta mielestäni hienoja hopeasormuksia (pidän aika klassisesta prinsessamaisesta tyylistä koruissa, heh)
Mikä tahansa näistä kelpaisi:
http://www.jewelrywholesale4u.com/Crystal-Rings_185_1.htm
Tämä sormus on kans ihan kiva, tosin niin on moni muukin:
http://www.uniikkihopea.com/hopeasormus-topaaseilla-koko-165mm-p-1728.html
Tarkoitukseni ei ole mainostaa kyseisiä sivuja, vaan antaa yksi mahdl. näkökulma. Selvitä, millaisesta tämä sinun nuori nainen pitäisi! :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad1001733- 551123
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että4401107- 1701033
- 58821
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän128793- 83730
- 51708
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38685- 57671