Somalimiehen kanssa seukaaminen

Mitä pitää ottaa huomioon heidän kulttuuristaan?

18 v. tyttäreni on tapaillut muutaman viikon ajan somalimiestä
8627
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

mies kuin mies kulttuurista riippumatta. olikohan viestisi huono provo?

Äänestä
  • Miten niin?

    Voisitko vastata asialliseen kysymykseen normaalisti?

    Äänestä

Jos on muutamasta vikosta kyse, niin ei varmaan tarvitse tietää mitään. Mutta jos se muuttuu seurusteluksi, niin varmaan voit kysyä itsekkin kyseiseltä nuorelta mieheltä näistä asioista.

Äänestä

Ensinnäkin jos hän on muslimi niin muslimi miehen kanssa ei (varsinkaan somalin) seurustella jos hän on kunnon muslimi niin silloin pitäisi olla esiliina mukana.

Muslimi ei saa mennä naimisiin esim väärä uskoisen kanssa ja useammat miehet jotka tulee Somaliasta ovat muslimeita.

Islamissa ei tunneta sinänsä seurustelua joten aika outoa että kyse olisi seurustelusta.

Äänestä
  • Somalit harrastaa nekin sukupuolista kanssakäymistä. Onhan niillä ne
    "pika-avioliitotkin", missä maksullinen huora viedään käyttöön ja palautetaan taas seuraavalle.

    Äänestä

Miten luulet että somppuperheessä suhtauduttaisiin jos heidän tyttärensä olisi suomalaisen miehen kanssa? Ei varmasti suvaittaisi.

Ottakaa niistä mallia.

Äänestä

somalimies voi olla niin upea ja se on aina riippuvainen hänen koulutus. Well. ottaa somali mies on niin hyvä monille syystä partilcularly ne somalit jotka ovat kasvaneet täällä Suomessa ja ovat suomalaisia ​​arvo.
Useimmat niistä voi puhua kieltä easly ja vielä enemmän.
Toinen hyöty Somalian mies on, että ne ovat hyvin heikot geenit niin ei ole epäilystäkään, että sinulla on kaunein lapsi häneltä, että onko teillä keskimäärin kauneutta.
Siksi minun täytyy tunnustaa, että niin monet igrnorant primitiivinen somalit täällä Suomessa. mutta toivon, että olet törmännyt että oikea henkilö, mutta älä epäröi olla Somalian mies, kokemus osoitti, että somalialaiset plus valkoinen sekoitettu verta, että useimmat upea.
esimerkiksi
Katja Shchekina

http://img59.photobucket.com/albums/v181/Tarden/Katja% 20Shchekina/KatjaLeonardS0477.jpg

Äänestä

Ketjusta on poistettu 17 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


teinitytön äiti kirjoitti:

Mitä pitää ottaa huomioon heidän kulttuuristaan?

18 v. tyttäreni on tapaillut muutaman viikon ajan somalimiestä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu