Olen ihastunut mieheen, voisinpa sanoa rakastuneeni.
Hän sanoi pitävänsä minusta ja piti yhteyttä, mutta nyt hän sanoo että hänellä on liikaa ongelmia ja ei halua kuulla minusta.
Miksi hän leikki sydämelläni näin? Miksi hän vei minua kuin pässiä narussa, suudelmin ja sanoin?
Miksi miehet eivät voi sanoa suoraan jos ei kiinnosta vaan rupeavat leikkimään toisen puhtoisilla tunteilla ja sydämellä?
Hän sanoi pitävänsä minusta ja piti yhteyttä, mutta nyt hän sanoo että hänellä on liikaa ongelmia ja ei halua kuulla minusta.
Miksi hän leikki sydämelläni näin? Miksi hän vei minua kuin pässiä narussa, suudelmin ja sanoin?
Miksi miehet eivät voi sanoa suoraan jos ei kiinnosta vaan rupeavat leikkimään toisen puhtoisilla tunteilla ja sydämellä?
Vastaukset 6
Vanhimmat
Varmaan sillä on niitä omia ongelmia, ehkä se pelkää että ne ongelmat vaikuttaa teidän suhteeseenkin ja pilaavat sen?
Jotenkin voisin ehkä ymmärtää, itellekin sattui noin ja oon katunut, olisiko mahdollista että odottelisit hetken aikaa? Ehkä ne ongelmat järjestyy.
Toivon että on todellakin kyse vaan väliaikaisesta ongelmasta.
Mutta kun tuntuu että mies välttelee ja sanoo että on omia ongelmia, mutta sitten välillä haluaisi olla paljonkin yhteydessä ja suutelee.
Ihmissuhteet on vaikeita. Hän ei halua loukata sinua, mutta haluaa selvittää kuka naisista nyt on se jonka kanssa hän haluaa olla. Anna hänelle aikaa, mutta varaudu pahimpaan. Ikävää, kun jotkut eivät saa asioitaan sanottua niin kuin ne ovat.
Itsellänikin on käynyt mielessä, jos hän on kiinnostunut jostakusta muusta. Tiedän mahdollisuuksieni olevan huonot, sillä olen vain ok-näköinen, en huippukaunis ja lisäksi hieman pullukka. Ahdistaa just tuo johdattaleminen, suutelee, ei pidä yhteyttä, ei saa sanottua asiaansa. Kannattaisiko suoraan kysyä "Kiinnostaako vai ei?", "Oletko jonkun muun kanssa?" yms. Vai karkottaako nämä kysymykset hänet varmasti?
Varmasti surullinen tiedän tunteen ja mitä muuta
voisit olla jos noin käy,minusta tuntuu,että miehille tulee
jossain vaiheessa pakokauhu irti suhteesta mikä tuntuu
oikeinkin hyvältä,on käynyt niin minullekkin ,miesten on
tosi vaikea sanoa suoraan ettei kiinnosta ja he ei halua
käsitellä asioita loppuun saakka,niin kun me naiset yleensä teemme,
ehkä heidän lähteminen hankaloituu jos keskustellaan ja mies kun on
mies ja vahva päätöksissään tai yrittää ainakin olla,se on muka
miehekästä ei pehmoiolu ,ne vaan on sellaisia ikävää mutta totta.
Mistä sitten tietää, onko kyse pakokauhusta (ja voisiko sille tehdä jotain, saisiko sen pakokauhun poistumaan jotenkin) vai siitä että häntä ei kiinnosta?