staffline?

onko kellään kokemusta firmasta?
6339
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kannattaa olla tarkka palkassa ja liity liittoon!!!

Äänestä
  • Mikä meni vikaan? Eikös kyseinen firma ole kuitenkin hpl-merkin omaava (auktorisoitu henkilöstöpalveluyritys)...

    Äänestä

Voin lämmöllä kertoa että kyseinen yritys ei palkkoja maksa ajallaan, palkoista saa aina tapella ja niitä viivytetään tahallaan. En menisi töihin enää koskaan.

Äänestä
  • Itselleni tullut ainakin täysin oikein ja asiallisesti palkka aina. Ja kysymyksien suhteen olen saanut aina pikaisen vastauksen ja avun. Olen tehnyt hommia kyseisen yrityksen kautta viimeiset puoli vuotta 2012 kesästä asti. Koska ongelmia esiintynyt?

    Äänestä

Kannattaa ollaniin tarkkana ettei Stafflinelle töihin. Miksi tehdä töitä kun olla chillata?

Äänestä

Ei ole luotettava firma. Ällö juopon näköinen mies lupaa kaikkea, mutta palkat ei tule!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ökyl9 kirjoitti:

onko kellään kokemusta firmasta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu