Minkalaista akkua suosittelette matkailuauton sisätilaan?, mulla autossa vain valot ja kahvinkeitin... ei raaskis sijoittaa satoja ekejä.... tupakan sytyttimellä saan kahvit keitettyy mut valoja ei saa ku akulla, nykyne akku simahtamassa vain pari tuntii pitää sisävaloja ni akku sippi. toki ku auto käynnis sillo akus virtaa piisaa.
Akku matkailuautoon
auttakaa....
281355
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 28
Vanhimmat
Eikö ole mahdollisuutta laittaa autoa roikan jatkoksi, silloin voi käyttää valoja ja muita sähkölaitteita vaikka yötäpäivää, ja akutkin samalla latautuu.
ei ole aina mahdollista valitan....
ei oo aina mahdollsita......
Myy autos pois ,jos ei ole rahaa akkuun
Exide Marine 100Ah-akku maksaa himpun päälle satasen. Sellainen oli minun entisessä autossani. Nykymallissa on geeliakku, joka lienee hivenen kalliimpi. Ei kai sentään satoja egejä maksa geeliakkukaan. Jos tarve on pieni, osta pienempi.
minulla toiminut sellainen akku,jossa on toinennapa isompi kuin toinen,toinen on toisessa laidassa ja toinen toisessa,naapuri sanoi että on plus ja miinus en tiedä mut toimii
Mulla on kanssa samanlainen ,mutta navat on akun pohjassa . Hyvin toimii
Mulla ei ole samanlaista, vaan mulla on napa keskellä vatsaa.
Niin ja finni sen navan alapuolella
jos navat on sulla akun pohjassa olet ajanut autosi melkovarmasti katolleen
täällähän varsinaisia järjen jättiläisiä kirjoittelee
Katsos Fiatinromussa on kaikki mahdollista
hyytelöakku on paras akku,voi laittaa mitenpäinvain
Akku joka hengittää ulos on ainoa turvallinen sisällä
Sisäänpäinhengittävää akkua ei ole vielä edes keksittykään.
Keitä kahvit kaasulla. Nestekaasulla, on pakko lisätä kun ollaan tällä palstalla. Propaania, 11 kg pulloissa.
Sen jälkeen riittää pienempikin akku, kun laitat vielä ledivalot.
Minun pyöräpotkurissa toimii valot dynamolla Kuopiossa.
Lamppuöljylläkö ne pyöräpotkurisi valot siellä Kotkassa sitten toimivat, vai millä? Kerro se meille Peppureinojokinen?
Nyt tuli hyvä, Lamppuöljyllä " Hyvä Reinohöpöttäjä Joksu
Kännisi taas syvenee
Joko olet Pimpukkaa lipassut?
Laita Peppuhöpöttäjä Joksu taas uusin laulusi sanat tänne. Saamme porukalla nauraa kippurassa
Tämä on persehöpöttäjä Joksulta hyvä kertosäe
Olen Kuopion kuuluisin homo.
En suostu vielä nuolemaankaan!
ihan mitä vaan...
ihan mitä vaan...
pimpukkaa ainakaan...
Laitan vielä uudestaan omat mieltymykseni.
Olenhan Reinoni vakituinen morsian
Olen Kuopion kuuluisin homo.
En suostu vielä nuolemaankaan!
ihan mitä vaan...
ihan mitä vaan...
pimpukkaa ainakaan...
On alkanut Reinottaan taas niin pirusti. Se on Reino
Sinun kannattaa lähteää pyöräpotkurilla potkuttelemaan Reinosi luokse Kotkaan . Kyllä Reinosi sinua tuuppaa taas oikein kunnolla. Voit jopa sen jälkeen saada yösikin nukuttua kunnolla.
Saatko kännissä muuten pyöräpotkuria ajella??
Kaasuöljylamppu Kotkassa, dynamolla Kuopiossa
Tuuppaako siellä Kotkassa minua joku öljylampulla,? Sellaista en ole vielä saanutkaan . Varmaan tekee makeeta? Olen saanut rumatikin putkea, ym . välineitä. Mutta jos saisi vielä öljylamppua ?
Laitan vielä uudestaan omat mieltymykseni.
Olenhan Reinoni vakituinen morsian
Olen Kuopion kuuluisin homo.
En suostu vielä nuolemaankaan!
ihan mitä vaan...
ihan mitä vaan...
pimpukkaa ainakaan...
Käypän akun saattaa hyvinkin löytää akkuliikkeen romukasasta, moni vaihtaa akun pelkästään hätäisyyttään. Mutta jos on Rumatikki pitää akun olla timmissä, vaatii paljon virtaa kun puhaltaa täysillä kolmosella.