ens vuonna paremmin kaupaksi, kun se autovero nostaa uusien hankintahintaa?. Aattelin myydä ens keväänä vanhan -89 vm fiatin kovemmalla hinnalla, mitä siitä 8 vuotta sitten jopparille maksoin, saa nääs viimeistkin osamaksut maksettua, ja jää vielä pari donaa perstaskuunkin.
Meneeköhän vanhat asuntoauton romut
Homeet kiertoon
8173
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
-89 fiat täl hetkel saa 7 tonniin ja samanlaisesta peltikuorisesta 5 tonniin
ens vuonna 10 000
mieki lähen heti ostaa fiat sit miusta tulee rikas mies.
Matkailuautoon ei tule veroa ainakaan vuodenvaihteessa, näillä näkymin ei luultavasti vielä v.2012 kuluessakaan.
Vuodenvaihteeseen ei ehdi. Autoveromuutos on suunniteltu tapahtumaan huhtikuun alusta. Talven mittaan nähdään ehtiiko asuntoatojen vero siihen samaan vai tuleeko vähän myöhemmin.
Jopparit tuo nyt kiivaasti kalustoa ulkomailta.
Hommassa on vain se juju, että uusissa autoissa on aivan eri EU-saastenormi kuin missään vanhemmissa. Siksi vero voi nousta vähän, mutta toisaalta se ei ole painoon perustuva, vaan päästöihin.
Siksipä ei kannata ostaa varastoon savuruiskuja, joiden hinta ei missään tapauksessa nouse, vaan pikemminkin laskee entisestään. Eihän karavaanari mikään luonnon tuohoaja ole, vaan ajaa useimmiten parhaalla mahdollisella kalustolla, joka on myös mahdollismman ympäristöystävällinen.
Näin se vaan menee. Olettehan viime päivien lehdestä lukeneet, että vanhempi väestö, joita myöskaravaanarit edustavat, ovat hyvin ympäristötietoisia ja siksi ostavat vain parasta laatua harkiten.
sama kun kysyisin alottajalta meneekö sun asutosi homeetkin asuntokaupan mukana.Missä helevetissä teillä niitä homeita on??taitaa olla housussanne ..Olen kyllä törmännyt sataan homeasuntoon ainakin ja olen homeallergikko pahakin vielä.Ostakaa materiaalit jotka kestää kosteudet jne..lakatkaa läträämästä vesillä.
Älä ole huolissasi hinnoista näät markkinaarvot sitten ajallaan.
Vanhat vaunut ja autot viedään kohta käsistä, kun Afrikkaan vienti alkaa. Sama juttu kuin se että ensin viedään vanhat Corollat, sitten Afrikkalaiset tahtoo savimajojen tilalle luxusta, eli vaunut ja autot kelpaa, vaikka homeineen. Suomessa muhinut home ei elä Afrikan kuumissa olosuhteissa.
joo ja suomalaiset hakee saksan ja belkian romut tänne,aikoinaan naurettiin venäläisille,nyt suomipoika hakee romuja keskieuroopasta