Jarre ei soita Oxygene 4 tällä rundilla/lyhyt setti

jemppu kesto

Siis mitä vitttua tää ny meinaa että äijä ei vedä Oxygene 4:sta ollenkaan tällä rundilla ja setti on muutenkin hirveen lyhyt.
Piti mennä kattoon mut en tijakaan nyt sitten mennä kun tämmöstä meni tekeen.

vittu jos ihminen menee ekaa kertaa kattoon jamppaa niin vois ees vetää sen Oxygen 4 ees vaikka ei mitään muuta soittaiskaan.

vituttaa.


Settilista rubdin ekalta keikalta Sofiasta.

chronologie - 1
oxygene - 2
magnetic fields - 1
equinoxe - 5
rendez - vous 3
equinoxe - 7
chronologie - 2
equinoxe - 4
chonologie - 4
vintage
rendez-vous 4
rendez-vous 2
calypso - 3
revolutions - 3
oxygene - 5

7

189

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hhfjfutiii964

      no oli se soittanu sen 4 siä, tietämättömät ihmiset vaahtos taas turhaan netis.

    • dw45ty

      Täydellinen lista.. joka varmaankin myös Suomessa esitetään

      Chronologie 1
      Oxygene 2
      Magnetic Fields 1
      Equinoxe 7
      Equinoxe 5
      RendezVous 3
      Magnetic Fields 2
      Souvenir of China
      Oxygene 5
      Variation 3
      Theremin
      Equinoxe 4
      Adagio
      Industrial Revolution 3
      RendezVous 2
      RendezVous 4
      Chronologie 2
      Oxygene 4
      Chronologie 4
      Calypso 3
      Vintage

    • Ite olen menossa. Olen Lahden seudulta mut ois haussa kimppakyytimahdollisuutta. Voisin osallistua bensakuluihinkin.

    • no takuulla ja varmasti jarre soittaa oxygene4:nen kappaleenkin ja monia muitakin hyviä vanhoja kappaleita :)Kohta se tulee se päivä kun jarre tulee Turkuun esiintymään,lippu tilattu c3 katsomosta aika likeltä lavaa tulen Etelä-Pohjanmaalta Alavudelta 06 Alueelta asti katsomaan Jarren konserttia ainutvaan että joudun kokoyön oottaan seuraavaa junaa takaasin Paikkakunnalleni.TV:EINO.T

    • Jarretti

      Soitti Oxygene 4:n!!! ja myös Téo & Teá biisin, oli hieno!

    • my habit's people

      Mieleenpainunut lasershow oli kyllä. Liikutuin enemmän tai vähemmän Chronologie part 1:n live-esityksestä. Myös finaalin eli CALYPSO 3 - FIN DE SIÈCLE -kipaleen live-esityksen kaikkine palavine kännykkänäyttöineen oli upea elämys. SIkäli, että kappale on peräisin Waiting for Cousteau -albumilta, joka on ensimmäistä kuulemaani Jarren musiikkia, ja sikäli, että joskus takavuosina mulla oli bändiharrastus, käytiin keikkailemassa kunnan kouluissa keväisin. Yhdessä ala-asteen oppilaitoksessa kaikki sadat oppilaat jumppasalissa keksivät kans alkaa niinku stendareitten sijasta heiluttaa matkapuhelimia ilmassa siten, että näytön taustavalo oli päällä.

    • 9ertuej

      Harmi, ettei Chronologie 4:sta soitettu..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      32
      2088
    2. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      46
      1705
    3. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      112
      1469
    4. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      104
      1216
    5. Ootko A-nainen vielä vihainen?

      Siitä että en uskaltanut kohdata itseäni silloin kun olit kukassa? Olen tajunnut että tein tosi tökerösti sua kohtaan ja
      Ikävä
      104
      1014
    6. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      76
      958
    7. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      59
      845
    8. Teit yllättävän siirron

      Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,
      Ikävä
      31
      782
    9. Laita nyt se viesti

      Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
      Ikävä
      52
      779
    10. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      100
      717
    Aihe