Itse asun Mutzig- nimisessä kylässä 30 kilsaa Strasbourgista länteen. Puolitoista kuukautta täälläoloa takana, eikä yhtäkään uutta tuttavuutta, joten pieni erakoituminen alkaa painaa.... Joten 19- v auppari etsii ystävää Alsacen alueelta ja Saksan puolelta! :)
Muita au paireja alueella Strasbourg/Colmar/Nancy?
minäminävain
279
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Työskentelin au pairina 3 kuukauden ajan Uttenheimissa, Strasbourgin kupeessa. Nyt työ on päättynyt mutta olen jäänyt Strasbourgiin etsimään muita töitä. Laita ihmeessä mulle sähköpostia osoitteeseen [email protected] niin vaihdetaan numeroita ja tavataan kun tulet Strasbourgissa käymään! Olen myös 19- vuotias enkä itsekään ole ehinyt tutustumaan moneenkaan ihmiseen, Uttenheimin kylässä kun ei ollut oikein mitään paikkaa missä tavata ketään eikä sieltä päässyt kovin usein lähtemään. Mutta ollaan yhteyksissä ja tavataan pian!
Laitoin sulle pari päivää sitten sähköpostia, toivottavasti olet huomannut. :) Mulla olisi esimerkiksi tämä tuleva viikonloppu ihan vailla minkäänlaisia suunnitelmia, eli olis hyvin aikaa tavata!