jos se olisi vallassasi, että viihtyisit siellä?
Minkälaiseksi muuttaisit palstaa
lampunhenkinen
5<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ei sillä niin väliä. Tietysti enemmän mielenkiintoisia keskusteluja.. Jos on elämässä raskaampaa aikaa, ei jaksa itse kehitellä mitään, vaan vastailee lähinnä kyselyihin. Yrittää etsiä päivän "viihdepläjäystä" edes tätä kautta. Mutta paremmin viihtyy, kun on iloisella mielellä.
Noh mä en kauheesti jaksa yrittää muutella ihmisiä enkä palstaa. Mä voin toki kertoa kantani ja toivoa, että joku sen huomioi tavalla tai toisella. Josatain syystä meille finskeille on aina ollu helpompaa sopeutua, kun ajaa muutosta. Tai poistua itse paikalta, kun pidot rupee kyllästyttämään.
ittu...jostain.
Mahtaako kukaan löytää netistä julkista palstaa, missä viihtyisi koko elämänsä, esim 20 vuotta, vaikka kuinka palstaa muuttaisi?
Ajatellen et 20 vuodessa on samat asiat läpikäyty useaan kertaan.
Joku kiva sohva ainaski ja sit pari viherkasvia - ja järvinäkymä.
Vastakysymys - minkälaiseksi muuttasi Keskimaan, jotta sä viihtysit siellä?