White Housen sivuilla on menossa adressi jossa pyydetään presidentti Obamaa ja hallitusta kertomaan tosiasiat ufojen vierailuista ja niiden olemassaolosta.
Allekirjoituksia kerääntyi nopeasti 5000, joka on alaraja sille, että hallitus alkaa valmistella adressille virallista kantaanottoa. Rajaa kuitenkin nostettiin 25 000:een, joka pitää saada täyteen lokakuun loppuun mennessä. Adressista puuttuu tällä hetkellä reilut 15 000 allekirjoitusta.
Myös sinä voit allekirjoittaa tämän adressin! Vaatii rekisteröitymisen, mutta kysyy vain etu- ja sukunimeä sekä sähköpostiosoitetta.
1. Mene sivulle http://wh.gov/gKC
2. Paina "Create an account" nappia ja kirjoita nimesi ja sähköpostiosoitteesi (zip-koodia ei vaadita)
3. Aktivoi tilisi avaamalla sähköpostiisi saapuneen viestin linkkiä
4. Palaa adressiin ja paina "Sign this petition" näppäintä.
Meillä on oikeus tietää totuus!
Allekirjoituksia kerääntyi nopeasti 5000, joka on alaraja sille, että hallitus alkaa valmistella adressille virallista kantaanottoa. Rajaa kuitenkin nostettiin 25 000:een, joka pitää saada täyteen lokakuun loppuun mennessä. Adressista puuttuu tällä hetkellä reilut 15 000 allekirjoitusta.
Myös sinä voit allekirjoittaa tämän adressin! Vaatii rekisteröitymisen, mutta kysyy vain etu- ja sukunimeä sekä sähköpostiosoitetta.
1. Mene sivulle http://wh.gov/gKC
2. Paina "Create an account" nappia ja kirjoita nimesi ja sähköpostiosoitteesi (zip-koodia ei vaadita)
3. Aktivoi tilisi avaamalla sähköpostiisi saapuneen viestin linkkiä
4. Palaa adressiin ja paina "Sign this petition" näppäintä.
Meillä on oikeus tietää totuus!
Vastaukset 7
Vanhimmat
Jos ufot kävisi niin miksi ne kävisi vain USA:ssa.?
Jos miellät ufot lentäviksi lautasiksi niin se tekniikka kehitettiin jo toisessa maailmansodassa. Ja kyseinen tekniikka siirretiin USA:han, joten siitä voisi toki kysellä USA:lta että mites on..
Come on, tiedät kyllä mitä tarkoitan. Mutta en tiedä mitä tarkoitat tuolla että ne kävisivät vain usassa... Ihan yrittämälläkö yrität esittää tyhmää?
Olen etsinyt noilta .gov sivuilta monta kertaa hakusanoilla kuten "usa is terrorist" jne. tietoa, en oikein usko että allekirjoitukseni otettaisiin todesta.
Olen varmuuden vuoksi kokeillut hakea monta kertaa samoilla sanoilla mikäli palvelimessa olisi ollut vain jokin vika mikä estää löytämästä tietoja kyseisistä aiheista.
Allekirjoitan silti, valtioterroristien häirintä on asiallista toimintaa niin parempi kokeilla kuin katua.
http://www.davidicke.com/contact-us-mainmenu-3/12-website-technical-contacts/2-newsletter-and-subscription-enquiries
Ickellä on paljon lukijoita blogissaan jotka tuon allekirjoittavat.
http://www.davidicke.com/contact-us-mainmenu-3/12-website-technical-contacts/1-general-website-enquiries
tuossa oikea. :)
UFOT ovat deliriumin tuotosta, puoliunta/näköharhoja sekä silkkaa valehtelua.
Siis 3 vaihtoehtoa.
Enonkosken Mäkimuholassa käy humanoideja ja lentäviä lautasia harvase viikko ja humanoidit on paikallisille jo ihan arkipäivää.
Paikalliset lehmitytöt ajavat humanoideja pelloiltaan pois karjan tieltä heittämällä lehmän lantaa niiden niskaan ja se toimii, ja pakkohan se on tehdä kun lehmät vierastavat humanoideja ja lentäviä lautasia eikä suostu ennen menee pellolle.
HUmanoidit ei tosin ole koskaan Muholassa tehneet karjansilppamisia, eikä muuten kannataisikaan koska tuskin olis enää tulemista.
Humanoidit ei välitä paikallisista eikä ne ole heitä huoamaavinaankaan kuten päinvastoin, tässä on ehkä syy miksi humanoidit viihtyy Muholassa koska kaikki ei ole heti tölläämässä ihmettelemässä ja pelkäämässä h ei UFO UFO Harmaaa.. sehän on muuten myös ihan typerää rasismia.
Minä näin kerran Mäkimuholan kuuluisassa tattimetsässä humanoideja. Humanoidit olivat erittäin kiinostuneita eräästä suuresta herkkutatista, ehkä kun olivat nähneet paikallisten niitä keräilevän tai muusta syystä ehkä heidän planeetalla oli jotain vastaavaa. Näytti vaan jotenkin typerältä kun neljä vähäpukeista harmaata istuskeli suuren herkkutatin ympärillä ja väittelivät että kenen pitäisi siihen ensin koskea, en tietenkään ymmärtänyt niiden piipitystä mutta elekielen mukaan näin oli.
Seurasin kiinnostuneena puun takaa kun pienin humanoidi joutui kaivamaan tatin maasta, se käyttäytyi kuin simpanssin poikanen joka ensi kosketuksen jälkeen pelästyi ja otti muutaman loivan askeleen vasemalle.
Harmaiden käyttäytyminen sienimetsällä oli ihan asiallista ja normaalia miten vieraalla planeetalla tulee olla, jos minä olisin vieraalla planeetalla olisin hyvin varovainen kaikkien paikallisten elämänmuodon suhteen.
Mäkimuholaiset ei halua tehdä asiaa humanoidien vierailuista koska he haluavat elää rauhassa, ajatella mikä ruljanki ympäri maailmaa sinne syntyisi jos joku saisi tietää mitä siellä on, minäkään en paljasta koska sukulaisiani asuu siellä, "Mäkimuhola" on tässä vain peitenimi enkä tiedä onko sitä edes olemassa mutta aivan totta tämä on ja voin sanoo että syrjässä idän suunnalla.
Humanoideilla on ehkä jotain muutakin syytä oleilla Muholan seuduilla ainakin hedän näkee usein keräilevän pyöreitä kiviä pellon laidalla. Paikalliset arvuuttelevat ettäkö matkamuistoja tai tieteellistä tutkimusta varten niitä kerätään, se tosin on ihan sama koska maanviljelijöille kivillä ei ole mitään arvoa päinvastoin niitä saa joka kevät kannella pellosta.
Itse olen ajatellut että harmaat voisi käytää harmaata graniittia ( joka on hyvin yleinen kivilaji muholassa) jopa lentävien lautasten energian lähteenä, jollainhan ne kulekee, vähän kauempaa olis haettu että harmaat käyttävät harmaata graniittia omaksi ravinnokseen ja tarkemmin ajateltuna se olis ihan mahdollista ja jopa humaania ja järkevää jos se olis vain mahdollista, kivestä ja maasta kaikki kasvitkin elää, ehkä humanoideilla on jokin keino millä ne tekee ravinnerikasta harmaa graniitti nektaria harmasta graniitista.
Minä olen sitä mieltä että jos kivillä voisi elää ja tehdä niistä energiaa olisi ihmisenkin elo aivan valtavan ihanaa ja mukavaa, ei tarvitsisi enää sotia ja tapaa yhtään ketään.
Humanoideista kirjoitellaan aivan liikaa paikkansapitämättömiä satuja ja peloitellaan niillä, sanon että ne ei pidä ollenkaan paikkansa ja että Humanoidit ei välitä meistä paskan vertaa.