kuin kaikki sen näyttelijät pääsevät sarjasta suoraan eläkkeelle ,-))
http://www.iltalehti.fi/viihde/2011101414570931_vi.shtml
http://www.iltalehti.fi/viihde/2011101414570931_vi.shtml
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Huh huh? Sarjaa tehty jo 17,5 vuotta! Dallaskaan ei pärjää tälle ikivihreälle suomi saippualle... hyvin joutaa jo haudattavaksi..
kotikatu? Ei ainakaan tätä mun asuttamaan katua voi kukaan lopettaa, me pärjätään täällä ihan ok., ja kamuja ollaan keskenämme. Miksi tää pitäs lopettaa?
lepakoita tapulissa? ,)
eiku kotikadus on kaks lepakkoo eli lebsoo eli lesboo noin niinku teatraalisesti.
Oli aikanaan hyvä sarja. Mutta sitten tuli käsikirjoittajiksi jotain pervoja ja kiinnostus sarjaan loppui suurimmalta osalta. Nykyisinhän se on ollut jätettä.
kk on hyvä esimerki homopervojen tuputtamisesta- joko se toivola on siinä?
Älkää olko huolissanne. Uutta suoleen kun vanha kuolee. Onhan meille tullut
uusis sarja " Moska". On kyllä melkoista moskaa ellei suorastaan p...kaa!
Jos sitä sitten tehdään n. 30 v.-entäs sitten?
Unohdin mainita sen,että tiettävästi myös "Kauniit ja rohkeat" lopetetaan. Sen sijaan aletaan tekemään uutta sarjaa "Köyhät Kyykkyyn". Sopii paremmin tähän talouslamaan.
Realismia glamourin sijaan.
Kotikadulta olen välttynyt kaikki nämä vuodet. Onko se sitten onneksi, en tiedä. Sen sijaan ihan väkisin jouduin katsomaan erään toisen pitkäikäisen sarjan yhden jakson männä viikolla. Ja totesin, että jollain ihmeellisellä hyvä veli -sopimuksella on nähtävästi sen sarjan esittämisaika saatu pidettyä varhaisillassa. Sen verran sairasta oli meno, että ilman muuta myöhäisillan jenkkipaskojen rinnalle se pitäisi siirtää ja ikärajalappu roikkumaan.
Toteaa nimim. "kaiken nähnyt, poislukien Kotikatu"
Meikällä ole enää kuin lieviä hajujälkiä ja olettamuksia, mitä televisio esittää nykyään. Niin vähälle on jäänyt katsominen. Eilen sentään katsoin digiboxila olleet pari ohjelmaa, toinen nauhoitettu kesäkuussa, toinen elokuussa :)
En tiedä mitä on tapahtunut? En vihaa telkkaria, näkeehän siitä uutiset. Toisekseen seuraan maailmaa myös netin kautta. Kiinnostus telkkariin on valunut liki nollaan viimeisen kymmenen vuoden aikana. Toki edelleen saatan katsoa jonkun mielenkiintoisen dokumentin tai ajankohtaisohjelman. Mutta esimerkiksi elokuvista olen kiinnostunut hyvin vähän enää. Romaanin voin lukea kyllä.
Sama täällä, kovin vähäiseksi on jäänyt telkkarinkatselu. Minulla ainakin sen jälkeen kun laitoin nettiyhteyden, telkkarin katsominen väheni rajusti. Saattaa mennä päiviäkin etten avaa telkkaria laisinkaan.
Eilen katselin yhden luonto-ohjelman, tiikereistä ja heidän reviireistään. Mutta tänään kyllä koetan olla skarppina ja muistaa tanssi-ohjelman. Ihan vain Jani Toivolan pepun vuoksi :))
Kotikadun alkuajoista muistan jotain, mutta viimeiset kymmenen vuotta on mennyt ohi :)
Kotikatua olen seurannut noin 10 vuoden ajan ja katsonut aina ajoittain. Sääli, että lopetetaan! Kaikkea roskaa televisiosta kyllä näyttään, mutta tämä ikoni saa väistyä - sääli!
t. Historioitsija, 30v mies
Yx asia on satavarma. Koskaan emme ole yksimielisiä 100 %:sti TV-ohjelmista ja niiden hyvyydestä. Jaa, on sentään yksi poikkeus - se on tämä ohjelma nimeltään "Tanssi Peppu Pieneksi " (TPP). Siinä on kuitenkin mukana tämä tärkeä terveydellinen aspekti.
Harmi, kun Kotikatu loppuu, ainut kotimainen sarja jota on viitsinyt katsoa, jo ihan sen takia, ettei tarvitse seurata juopottelua ja v-sanan viljelyä. On harmittanut vain se, että näiden nuorten näyttelijöiden puheesta ei tahdo saada mitään selvää, kun nuorison puhe pitää nykyään puristaa sieltä kurkun perältä liikkumattomien huulten välistä.
Toisekseen huvittaa, että oli kyse mistä tahansa ketjusta, jossa keskustellaan jostain tv-ohjelmasta, mukaan tunkee aina näitä, joiden pitää julistaa miten vähän katsovat televisiota ja miten hyvin pärjäävät ilman sitä... Tuommoiset hyvät ihmiset voisivat perustaa ihan omia ketjuja, joissa saisivat päteä ja olla kunnon ihmisiä, kun eivät seuraa kuin korkeintaan ne uutiset ja luontodokumentit...
Jos kärsit sairaudesta tv-addiktio se on sinun tautisi eikä muiden, joilla on oikeasti muutakin elämää kuin telkkari.
Kuules nyt :)
Ei ihmisen hyvyyttä mitata sillä paljonko katsoo telkkaria. Kaikkeen kyllästyy, telkkarintuijotteluunkin. Kotikatu ohjelmana on varmaan jo tiensä päässä jos sitä on esitetty jo seitsemäntoista vuotta. Käsikirjoittajilla saattaa olla ideat lopussa ja jos katsojaluvut ovat laskeneet kovinkin alas, tuottajat tekevät omat johtopäätöksensä luvuista.
jep, jenkeissä jättävät jopa uuden sarjan ensimmäisen kauden kesken, jollei katsojia ole. On ne niin hauskaa sakkia. murh.
Häh! Tunnetko alemmuutta siitä, että katsot paljon tv:tä? Useimmat katsoo paljon tv;tä :)
Minulla on aina ollut syrjäytynyt olo työpaikan kahvipöydässä, koska en ole juuri koskaan omannut mielipidettä edellisen illan tv-ohjelmista.
Minulta tv:n katominen on jäänyt monesta syystä pikkuhiljaa kokonaan.
Mutta tämä on minun ajankäyttö- ja mieltymyskysymys, joten en nyt luettele niitä äkkiä laskettuna lähes kymmentä syytä tai tekijää, jotka ovat virroittaneet minut tv;stä :) Enkä toivo osaa näistä syistä kenellekkään :)
Toisaalta tunnen olevani tyyppi, jolle ei kannata tv:n ohjelmaa tarjotakkaan. Eikä mainostaa, koska olen aina ollut kaukosäädin kädessä valmiina muuttamaan kanavaa mainosten ilmestyessä :) Usein olenkin jäänyt sille toiselle kanavalle, tai pujotellut kolmannelle :D
Koska kärsit itse netti addiktiosta, joten en mainitsisi TV:stä sinuna yhtään mitään. :DDD
mieleen tuo uus sarja Moska. On tosiaan nimi osunu just oikeaan tuon sarjan kohdalla,ei mitään tolkkua, sekavaa junnausta.