TIGI urb.antdts.rsrctn ja silikoni?

jamielynnn

Eli siis onko TIGIN bed head urban antidotes resurrection shampoossa ja hoitiksessa silikonia?

Samaa haluaisin tietää myös joicon k-pak rakennepaikkaavista shampoista& hoitiksista..

Jos näissä molemmissa on silikonia niin mikä olisi todella tehokas rakennepaikkaava shampoo ja hoitoaine? L'Anzan rekku on jo tilauksessa mutta jotenkin ne saman sarjan shampoot ja hoitikset eivät oikein vakuuttaneet eikä niitä ole juuri kehuttukaan missään samalla tavalla kun tuota rakennepaikkaavaa syvähoitoa..

4

1314

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 89

      Näyttäis olevan molemmissa silikonia. Siis noissa Tigin shampoossa ja hoitsikassa. Eikä tuo Joicon shampoo ja hoitis ole myöskään silikoniton.

      Pieni määrä silikoniahan ei ole haitaksi, jos ei ole sille itse allerginen. Hiukset pitää vaan välillä muistaa pestä syväpuhdistavalla shampoolla, jotta saa mahdolliset silikonijäämät hiuksista ja päänahasta pois.

    • 5

      kaikissa hiustehoitotuotteissa on silikonia, mutta se on ratkaisevaa onko silikoni vesiliukoista vai kerääntyykö se. tigin tuotteissa, niin kuin lähes kaikissa kampaamotuotteissa silikoni on ns. "hyvää" silikonia eli selvittää ja tuo kiillon mutta ei keräänny vaan liukenee pois.

      • kjlb

        Niin... kaikissa hiustenhoitotuotteissa ei kylläkään ole silikonia.


    • silikoneista

      Kaikissa hiustuotteissa ei ole silikonia ja silikoni on yhtä hyvää tai huonoa niin marketti- kuin kampaamotuotteissakin.

      Kaikki silikonit eivät myöskään ole vesiliukoisia mutta myöskään kaikki kampaamotuotteiden sisältämät silikonit eivät ole ainoastaan vesiliukoisia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakastatko?

      Ala kertomaan se ja heti
      Ikävä
      71
      3095
    2. Mikä haluat olla kaivatullesi?

      1. Kaveri 2. Ystävä 3. Panokaveri 4.puoliso 5 jokin muu
      Ikävä
      92
      2865
    3. Kosiako meinasit?

      Voi sua rakas ❤️
      Ikävä
      51
      2105
    4. Mietin että

      Onko tästä enää paluuta entiseen? Ainut asia joka päiviini toi taannoin iloa, oli meidän yhteinen hassuttelu ja huumorin
      Ikävä
      20
      1565
    5. Oot ilkee paha noita

      Paha babushka Luulitko etten tienny
      Ikävä
      15
      1349
    6. Nyt rupeaa löytymään talonmiestä ja muuta sankaria hallipaloon

      Kyllä on naurettavia juttuja tuossa paikallislehdessä, että saa tosiaan nauraa niille..
      Vimpeli
      5
      1328
    7. Aaamu on täällä taas!

      Hyvää ja rauhallista työpäivää rakkauteni. Kunpa vaan hymyilisit enemmän. Toivon, että joku kaunis päivä kanssani et vaa
      Ikävä
      13
      1301
    8. Tajusin vaan...

      Että olen pelkkä kroonistunut mielisairas. Olen sairauspäissäni luullut itsestäni liikaa. Luulin, että olen vain korkein
      Ikävä
      13
      1273
    9. Sytyttikö hallin lapsi vai joku mielipuoli

      Onko tietoa? Toivon jälkimmäistä
      Vimpeli
      18
      1250
    10. Noin ulkonäkö-jutut ei multa

      Nainen, koskaan en ole kirjoittanut siitä mitään ilkeää. Ei kuulu tapoihin
      Ikävä
      24
      1232
    Aihe