Olen jo muutaman vuoden poistanut itse tummentumat hampaistani. Olen kova juomaan kahvia ja poltan myös tupakkaa!
Elikkäs otan "taikasienestä" ihan pienen palan ja sillä kerran pyyhkäisen, ja hupsis kaikki tummentumat ovat poissa! Jopa suuhygienistini ihailee puhtaita hampaitani. Sieni ei myöskään ole vahingoittanut kiillettä. Kokeilkaa!
Elikkäs otan "taikasienestä" ihan pienen palan ja sillä kerran pyyhkäisen, ja hupsis kaikki tummentumat ovat poissa! Jopa suuhygienistini ihailee puhtaita hampaitani. Sieni ei myöskään ole vahingoittanut kiillettä. Kokeilkaa!
Vastaukset 8
Vanhimmat
Taikasieni?
Ilmeisesti sellainen valkoinen vaahtomuovilta näyttävä sieni jolla pyyhitään pintoja puhtaiksi, on todellinen ihmesieni siivouksessa. Hampaisiin ei ole tullut kokeiltua enkä ihan heti kokeile, keittiökaappien pintaan tekee "hallaa", jos hinkkaa. muuten näpsäkkä, sillä lähtee tahrat kuin tahrat. En tiedä mitä ainetta siinä on, ehkä valmistajat osaavat kertoa, niitä on useilta firmoilta, merkkituotteina ja halpisversioina.
mikä hemmetin taikasieni?
ei kait vaan sellainen rautasieni jolla pestää ja ravitaan pannut puhtaaks? ;D
Voiks tuollaoikeesti myös hampaita putsata....se on kyllä totta että silä puhdistuu asia jos toinekin mutta onko hampaille turvallinen? Ketokaapa se minullekkin! ite miettiny myös milä saisi tehokkaasti hampaat valkoisiksi taas...hammalääkärille ei ole varaa mennä valkasemaan hampaita....jostakin muistan lukeneeni että ruokasoodaa hammasharjaan ja sillä pesee hampaat niin pitäs vaalentua mutta toimiiko myös tuo? Kauhean makuista varmaan on mutta mitäpä sitä ei tekis valkoisesta hymystä...
No c´moon, jos taikasienellä sais hampaat valkoisiksi, niin kaikilla olis pepsodent hymy. Missään nimessä ei kajota taikasienellä hampaisiin. Aloitus on provo
Denivit hammastahnalla kuuriluontoisesti olen saanut tahroja pois - jos hampaidenvalkaisua edullisemmin haluaa selvitä, käy hammaslääkärillä esim.soodapuhdistuksessa. Auttaa ja tekee luonnollisen tuloksen hampaat tuntuu sen jälkeen niin ihanan puhtailta!:)
koti soodalla puhdistanut ja sokerinpalalla hinkannut nyt kävin lekurilla ja kivet poistettu niinku kaikki tummentumatkin