Oletkohan saattanut kuulla Elsi Kataisen taksimatkatörsäilystä? Muutaman kuukauden sisään hän törsäsi yli 1300 euroa taksimatkoihin, joista osa oli vain muutaman sadan metrin mittaisia. Monen lapsiperheen kuukausibudjetti on tuon verran. Monenkohan köyhän pöydästä Katainen vei viimeisetkin juustot leivän päältä, koska ei jaksanut kävellä 500 metriä? Haluan vastustaa tälläista verorahojen turhaa törsäilyä. Lue siis adressini ja allekirjoita se, jos olet aiheesta samaa mieltä kanssani.
http://www.adressit.com/stop_verorahojen_torsailylle
Stop verorahojen törsäily! (Adressi)
0
115
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 843492
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.1851383- 771377
Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401060Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd1051010Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.310962- 43869
- 95867
Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os78855Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en124835