melkeineronnut

olen ollut suhtessa 18 vuotta ja nyt mies ilmoitti etei halua elää kanssani enää.kolme lasta meillä.olen elänyt nämä vuodet vain perheelleni ja miehelleni.ystävät jäi kuten sisaret ja suku koska mieheni ei heistä pitänyt. nyt pitäisi aloittaa kokonaan alusta.koko elämä.
3194
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Uusi elämä voi olla parempi kuin edes menneyt!

Äänestä

näin välillä käy :( Harmittaahan se aineki ku muistelee niitä hyviä hetkiä.. ihania retkiä ym.. Mutta elämässä on ylä- ja alamäkiä. Kannattaa aina pitää vähän ees yhteyttä läheisiin omaan perheeseen jne..
Itse voin ainaki sanoa että vaikka mies vaihtuu niin äiti ja sisko jää aina :)

Joskus rakkaus vaan hiipuu pois... :(

Äänestä

Niin. Surullista, mutta olisit pitänyt puolesi. Se että mies ei pidä ystävistäsi, ei tarkoita että sinun täytyisi heistä luopua. Molemmilla on oikeus omiin ystäviinsä, vaikka toinen ei heistä pitäisikään.

Miehesi oli/on itsekäs pälli. Onneksi pääset siitä eroon. mulkku mikä mulkku.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


p kirjoitti:

olen ollut suhtessa 18 vuotta ja nyt mies ilmoitti etei halua elää kanssani enää.kolme lasta meillä.olen elänyt nämä vuodet vain perheelleni ja miehelleni.ystävät jäi kuten sisaret ja suku koska mieheni ei heistä pitänyt. nyt pitäisi aloittaa kokonaan alusta.koko elämä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu