Kovat on vaatimukset (kuulemma)

mutta niin kuuluu ollakin. On jokaisen oma valinta jos haluaa elää nalkuttavan, juopottelevan, juoruavan, lihavan, mt-ongelmaisen naisen kanssa, "parhaimmassa" tapauksessa vieraan miehen lapsia kasvattaen.
Minulla on rimani enkä laske sitä. Joidenkin mielestä etsin vaatimukseni täyttävää naista kauan, mutta parempi se kun elämä b-naisen kanssa.
8297
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

No näinhän se menee tietenkin. Kai parisuhteen kuuluisi tuoda elämään jotain hyvää lisää, kuka haluaisi tieten tahtoen huonontaa elämäänsä? Siksi en itse koskaan ketään edes etsinyt, vaan halusin olla vapaa. Typerät tunteet tosin sotkevat elämän joten seurustelemaanhan sitä on päätynyt. Ja ihmisen kanssa, jolla on puutteita hyvien puolien lisäksi. Kuten itsellänikin.

Joskus kun harmittaa niin miettii kuinka mukavaa voisi olla sellainen iloinen, harrastava ja menevä sinkkunainen jossain kivassa pikku yksiössä joka siisti ja kivasti sisustettu, sen sijaan että harrastuksena on korjailla muitten jälkiä raivaustraktorilla... Mutta en minä taitaisi vaihtaa loppujenlopuksi kuitenkaan elämääni. Lomalla voisi sellaisessa elämässä käydä kyllä mielellään.

Äänestä

Minkä ikäinen olet?

Äänestä
  • 30

    Äänestä

Juu, kuin mun elämästä, paitsi että se nalkuttava, LIHAVA, juopotteleva, juoruava,mt-ongelmainen b-henkilö on mies!

Äänestä
  • ap ja kohta ex, taidatte olla on/off tyyppejä? Eikö kultaista sinikäyrää löydy? Meinaan kaikki parisuhteet ovat sitä...

    Äänestä

  • Kuuntakapuoli kirjoitti:

    ap ja kohta ex, taidatte olla on/off tyyppejä? Eikö kultaista sinikäyrää löydy? Meinaan kaikki parisuhteet ovat sitä...

    En harrasta on/off-juttuja. Kaveruuden/tuttavuuden/ystävyyden/parisuhteen lopettaminen on aina viimeinen päätös, ja tässä yhteydessä kiellän vastapuolta ottamasta mitään yhteyttä minuun tulevaisuudessa.

    Äänestä

  • Naisten itsetuntoa nakertaa usein siis se että joutuu olemaan miehen arvioitavana ja mahdollisesti hylsyn kohteena. Elämä ON kovaa.

    Äänestä

Älä sure, elämä ehtii olla kovaa vielä sullekin. Taattu juttu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


m_peräkammarista kirjoitti:

mutta niin kuuluu ollakin. On jokaisen oma valinta jos haluaa elää nalkuttavan, juopottelevan, juoruavan, lihavan, mt-ongelmaisen naisen kanssa, "parhaimmassa" tapauksessa vieraan miehen lapsia kasvattaen.
Minulla on rimani enkä laske sitä. Joidenkin mielestä etsin vaatimukseni täyttävää naista kauan, mutta parempi se kun elämä b-naisen kanssa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu